jít naiDNES.cz

Drsnou MMA řež okořenily zvláštní tahy: Proč hrál Landa, když šli do klece?

Ve čtvrtek večer se v Praze uskutečnilo něco, co České republice absolutně nemá obdoby. Galavečer MMA s názvem XFN 6 vzbudil obrovský ohlas. Zejména kvůli poslednímu zápasu, ve kterém se střetli dva rivalové Karlos Vémola a Petr „Píno“ Ondruš, do O2 arény dorazilo více než 7500 lidí. Dlouho očekávaný duel ještě více okořenily jisté zvláštnosti spojené s trenérskými štáby obou bijců.

Do oktagonu, konkrétně do červeného rohu, si to jako první namířil dvaatřicetiletý bijec z Olomouce Karlos „Terminátor“ Vémola, který byl téměř všemi odborníky považován za velkého favorita. 

Svůj slib splnil a zápas s neoblíbeným Petrem „Pínem“ Ondrušem ukončil již v prvním kole. Sice se nejednalo o t. k. o. (technický knokaut, pozn. red.), ale i tak ukázal, že je mužem, který jen neplácá do větru. Neméně zajímavé věci se ale děly i před ani ne pětiminutovým zápasem. 

Favorizovaného Vémolu do oktagonu totiž doprovodil známý a respektovaný kouč Petr Macháček. Zvláštní na tom je fakt, že v minulosti Macháček spolupracoval právě s Ondrušem. A právě to mohla být pro Vémolu velká výhoda. Jeho rádce totiž moc dobře věděl, jaký je recept na sedmatřicetiletého matadora.

Landa štěstí nepřinesl.

K možná ještě kurióznější situaci došlo, když do oktagonu kráčel Petr „Píno“ Ondruš. Toho totiž doprovázel hudebník, sportovec a automobilový závodník v jedné osobě Daniel Landa. 

Vémola svého soka smázl. Ondruše do okgatgonu doprovodil Daniel Landa

Vémola svého soka smázl. Ondruše do okgatgonu doprovodil Daniel Landa.

Navíc, když Ondruš vycházel z tunelu, začala hrát jedna z Landových skladeb. Sám Ondruš po zápase sdělil, že Landa byl jeho mentálním koučem, jehož radami se během duelu řídil.

A peprnostem týkajících se trenérského štábu obou zmíněných borců není konec. Mezi těmi, kteří v přípravě na zápas pomáhali poraženému Ondrušovi, byl také muž, kterého Vémola moc dobře zná - anglický bijec James McSweeney.

Vémola do oktagonu nakráčel jako Terminátor.

Vémola do oktagonu nakráčel jako Terminátor.

„Toho jsem mlátil už v Anglii. Je neuvěřitelné, že jediný, kterého nemám rád v Česku, a jediný, kterého nemám rád v Anglii, se potkají v Thajsku a trénují spolu. Je to stylově ten nejhorší možný partner, kterého si k sobě může vzít,“ sdělil bezprostředně po zápase Vémola.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:23 7. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Tvl
  7
 • Trapas
  6
 • Cože
  5
 • Haha
  4
 • Sladký
  4
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat