jít naiDNES.cz

Luhový pálí do trenéra Sparty Jílka: Půl mega měsíčně si nezasloužíš, jsi neschopný!

Bývalý československý reprezentant Milan Luhový (56) je považován za nejostřejšího fotbalového kritika v Česku. Ty nejdrsnější názory dlouhodobě adresuje pražské Spartě. Nejslavnější tuzemský mančaft se letos opět trápí. V současné době se krčí až na sedmé příčce, navíc s velkými problémy se parta trenéra Jílka dokázala dostat v domácím poháru přes druholigovou Jihlavu. Právě do třiačtyřicetiletého stratéga, který na Letnou přišel letos v létě, se Luhový nově pustil. A padala velice ostrá slova!

Václav Jílek zamířil do Sparty z olomoucké Sigmy, kde odváděl několik let velice dobrou práci. Už tehdy ale mnozí odborníci pochybovali o tom, zda jeho zkušenosti z průměrného ligového celku budou u top klubu, jakým je Sparta, stačit.

Zatím to vypadá, že Jílek pro Spartu vytouženým spasitelem nebude. Poslední velký nezdar zaznamenali jeho svěřenci v derby s pražskou Slavií, která je na jejich domácí půdě naprosto znemožnila. Po porážce 0:3 ale Jílek ani nedokázal uznat, že byl soupeř ve všech ohledech lepší, a hledal spíše výmluvy. Říkal například, že Slavia pouze lépe řešila některé klíčové momenty, ale Spartu výrazněji nepřehrála.

Fotbalový kritik Milan Luhový je ale jiného názoru.

„To jsou jen bludy neschopného trenéra. Nezaujatý člověk musel vidět obrovský rozdíl v kombinaci obou týmů a v kondiční připravenosti, ta je na straně Slavie excelentní,“ říká v rozhovoru pro iSport.cz Luhový.

„Postrádal jsem kombinaci i viditelný rukopis trenéra. U Sparty je všechno na náhodu. Její hráči si nepřihrají, nezaloží útok, z komplikovaných situací v obraně nevykombinují,“ dodává bývalý hráč Dukly.

Špatný výkon v derby jde podle známého kritika za trenérem. Luhový také nechápe, že nepříliš zkušený Jílek údajně na Letné dostal luxusní gáži 500 tisíc korun měsíčně, což z něj dělá jednoho z nejlépe placených trenérů v lize.

Pro srovnání: Když Spartu vedl velezkušený bývalý reprezentační kouč Petr Rada, údajně pobíral zhruba dvakrát méně.

„U Jílkovy Sparty jsem nevypozoroval nic pozitivního a nemyslím si, že by měl trenér takovou kvalitu, aby dostával půl milionu měsíčně,“ zakončil Luhový.

V kuloárech se už šušká o tom, že na bídný úvod sezony vedení Sparty začalo reagovat a údajně si za kouče Jílka už vytipovalo náhradu. 

Mluví se o bývalém šéfovi lavičky konkurenční Plzně Karlu Krejčím či o zkušeném Václavu Kotalovi, který nyní ve Spartě trénuje B-tým.

Jílek má ale na Spartě dva velké a hlavně vlivné zastánce: Tomáše Rosického a Jaroslava Hřebíka. A z toho důvodu je jeho odchod v současné době nejspíše velmi nepravděpodobný.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat