Porazil Klička, urazil homosexuály a říká si „cikánský král“. Kdo je Tyson Fury?

Tyson Fury není zrovna typ vysekaného svalovce. Má dlouhodobě problémy s nadváhou. | foto: Profimedia.cz

Britský profesionální boxer Tyson Fury (30) míří do Prahy, aby 31. května v klubu SaSaZu odvyprávěl svůj životní příběh. A ten je tedy pořádně pestrý. Po přečtení následujících řádků se jistě už nikdy nebudete divit, když o Furym uslyšíte, že je jedním z nejkontroverznějších boxerů posledních let.

Hromotluk Tyson Fury (měří 206 centimetrů a váží přes 110 kilogramů, pozn. red.) pochází z rodiny irských kočovníků katolického vyznání. Boxu se věnovali i jeho příbuzní. Tysonův bratranec se například stal juniorským mistrem světa.

Profesionálním boxerem se Fury stal v roce 2008. Největší den jeho kariéry přišel o sedm let později, když porazil ukrajinskou legendu boxu Vladimira Klička a stal se mistrem světa v těžké váze. 

Kariéra Tysona Furyho, který si říká „cikánský král“, ale není jen o tom, co se dělo v ringu. Tento mohutný britský ranař je jednou z nejkontroverznějších postav světového boxu.

V roce 2016 byl Fury kvůli porušení dopingových pravidel na dva roky suspendován, přišel o licenci a musel vrátit všechny tituly.

Tyson Fury se svými pásy.

Tyson Fury se svými pásy

Ví se o něm, že užíval kokain i anabolické steroidy. 

V minulosti také urazil homosexuály po celém světě. Řekl o nich, že jsou něco jako pedofilové, a ženy posílal do kuchyně.

Třicetiletý boxer říká, že trpí bipolární poruchou, což má do jisté míry omluvit některé jeho výbuchy.

Tyson Fury míří do Prahy.

Tyson Fury míří do Prahy.

Fury také dlouhodobě bojuje s nadváhou. 

Jednou vypadá, že je relativně v dobré formě, o pár měsíců později má ale o několik desítek kilogramů navíc a při pohledu na něj byste neřekli, že jde o profesionálního sportovce.

Je to pořádný kolos.

Je to pořádný kolos.

„Jsem tlustý jako prase a nemám chuť boxovat. Ale přesto to bude stačit, abych tě porazil,“ řekl Fury sebevědomě před zápasem s ukrajinským obrem Vladimirem Kličkem.

Tyson Fury není zrovna typ vysekaného svalovce. Má dlouhodobě problémy s...

Tyson Fury není zrovna typ vysekaného svalovce. Má dlouhodobě problémy s nadváhou.

„Nenávidím box, ale snáze než několika ranami se peníze vydělat nedají,“ prohlásil Fury zase nedávno.

A peníze si boxováním vydělal opravdu pohádkové. Například jen za zápas s Kličkem vyinkasoval pět milionů dolarů, což je v přepočtu přes 112 milionů korun.

Místo toho, aby Fury utrácel za drahá auta nebo snad i soukromé tryskáče, raději peníze věnuje chudým. Plánuje dokonce postavit i dům pro bezdomovce.

Proslulý ranař Tyson Fury se už brzy ukáže v Praze.

Proslulý ranař Tyson Fury se už brzy ukáže v Praze.

Fury není jenom rebel, ale také opravdu skvělý boxer. V profesionální kariéře vyhrál každý zápas, tedy kromě loňského souboje s Američanem Deontayem Wilderem. Tento zápas skončil remízou a už se domlouvá odveta.

Brzy by si Tyson Fury rád vzal zpět pás pro mistra světa v těžké váze, který v současné době drží talentovaný Anthony Joshua. 

Cesta zpět na úplný vrchol bude ještě dost dlouhá. Fury už ale několikrát ukázal, že pokud jde o zdolávání překážek, on je tím pravým mužem.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat