Premium

Nejlepší český fotbalista Souček: Nechtěli ho ani zadarmo, zachránil ho šíbr Horník

17. července 2021
Nechybělo moc a potloukal se teď po nižších soutěžích v Česku a možná i přemýšlel o předčasném konci kariéry. Z Tomáše Součka (26) je dnes ale kapitán reprezentace a podruhé za sebou dokázal opanovat novinářskou anketu Zlatý míč. V počtu hlasů dokonce výrazně předčil Patrika Schicka, který český nároďák táhl na nedávném Euru, kde nasázel pět branek. Součkova cesta mezi nejlepší české fotbalisty nebyla vůbec jednoduchá. Byly doby, kdy nad ním trenéři ohrnovali nos a nechtěli ho v týmu, i přestože klub nestál ani korunu! Zachránit kariéru mu musel kontroverzní fotbalový bafuňář Ivan Horník.

S fotbalem začínal Tomáš Souček v rodném Havlíčkově Brodě. Když mu bylo 10 let, ozvala se pražská Slavia a přišel tak první velký přestup v jeho kariéře. Snaživého blonďáka si klub z Vršovic původně pořizoval jako naději do útoku, později se ukázalo, že vytáhlý chlapec se lépe uplatní v defenzivě.

Souček začal nejprve v záloze, pak putoval na stopera. Uprostřed obranné formace nastupoval několik let, ale Slavia si jeho kvalitami nebyla příliš jistá a rozhodla se ho poslat na hostování.

Jako nadějného obránce si Součka otestovaly druholigové kluby Frýdek-Místek a Vlašim. Ani jeden z mančaftů ale o „Suka“ nestál. Nepřesvědčilo je ani, to že by v klubu hrál zdarma, jelikož by jeho plat hradila Slavia.

Přečetli jste jen část článku. Pokračujte s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 neděle 14. listopadu 2021. Anketa je uzavřena.

  • 14
  • 12
  • 10
  • 10
  • 10
  • 7
Komentáře