jít naiDNES.cz

První spor na obzoru? Rosický by chtěl kouče Haška, ten Křetínskému leží v žaludku

Boss fotbalové Sparty Daniel Křetínský (43) se jistě snaží dělat vše, co na očích Tomáši Rosickému (38) vidí. V bývalém záložníkovi Arsenalu, který teď na Letné figuruje coby sportovní ředitel, totiž vidí vytouženého spasitele. Teď se ale zdá, že je mezi nimi na obzoru první větší spor. Ten se má týkat volby nového trenéra. Rosický si přeje někoho, koho Křetínský jen těžko vydýchá!

Fotbalová Sparta je zase bez trenéra od potupné porážky v derby s pražskou Slavií (0:3). Padáka dostal u fanoušků velice neoblíbený kouč Zdeněk Ščasný. 

Prozatímním nástupcem byl jmenován jeho asistent Michal Horňák. Je ale téměř jisté, že se Sparta pokusí zlanařit zkušenějšího trenéra. Otázka ale je, koho?

„Máme plán B, řešíme možné trenéry a uvidíme, jestli se dohodneme. Třeba přivedeme trenéra ještě během nadstavby, nebo to necháme až pro další sezonu,“ oznámil pro klubovou televizi generální ředitel Sparty František Čupr. 

Fotbalovými kuloáry už se hemží jména adeptů. Spekuluje se o Václavu Jílkovi z Olomouce či Martinu Haškovi z Bohemians. Ve spojitosti s přesunem na Letnou se šušká také o Pavlu Vrbovi z konkurenční Plzně, ale to vypadá jako naprostá utopie.

Podle informací deníku Blesk si sportovní ředitel Tomáš Rosický jako vysněného trenéra pro Spartu vytipoval letenskou ikonu Ivana Haška, který je pro mnoho sparťanských fanoušků jistě ideální volbou.

Má velké zkušenosti i úspěchy, je sparťanem tělem i duší a navíc je v současné době bez angažmá.

Problém s jeho angažmá na Letné má ale sparťanský boss Daniel Křetínský, jemuž Hašek očividně leží v žaludku. 

„Křetínský je na Ivana naštvaný od doby, kdy dělal předsedu svazu. Dan preferuje mladého ambiciózního trenéra z ciziny,“ svěřil se zdroj.

Do podobné situace se nedávno dostal i další bývalý sparťanský hráč a trenér František Straka. I přestože Sparta pod ním v lize v roce 2004 jasně dominovala, Straka byl šéfem Danielem Křetínským odvolán a nahradil ho tehdy Jaroslav Hřebík.

Straka dodnes nechápe, proč musel odejít, a Expresu nedávno v rozhovoru naznačil, že pokud bude Spartě šéfovat Daniel Křetínský, na Letnou se zpět pravděpodobně už nikdy nedostane.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:11 24. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  19
 • Cože
  18
 • Super
  16
 • Sladký
  15
 • Trapas
  13
 • Tvl
  13
Komentáře