Řepka bude hrát futsalovou ligu. Co se musí stát, aby se na hřišti neztrapnil?

Tomáš Řepka se chystá na premiéru ve futsalové lize. Neztrapní se v dresu Uherského Hradiště? | foto: Profimedia.cz

Jestli to není jen marketingový tah, má Tomáš Řepka, bývalý fotbalový reprezentant, docela jistotu, že si uřízne pořádnou ostudu. Někdejší obránce Sparty i národního mužstva by měl hrát futsalovou ligu za Uherské Hradiště. Ve čtyřiačtyřiceti.

V týdnu dostal dobrou zprávu. Byl mu snížen trest za podané pornoinzeráty, v nichž „propagoval“ bývalou manželku Vlaďku Erbovou. Místo půl roku ve vězení má Tomáš Řepka odmakat 300 hodin obecně prospěšných prací.

Samozřejmě, další soudy ho čekají, problémům rozhodně neunikne. Ale teď se vraťme k tomu, co bývalý fotbalista vždy uměl. Ke sportu.

Za reprezentaci si Tomáš Řepka zahrál na EURO 2000 - a to i proti Francii,...

Za reprezentaci si Tomáš Řepka zahrál na Euru 2000, a to i proti Francii, pozdějšímu mistrovi.

Dnes večer by měl totiž nastoupit ve futsalové lize za Uherské Hradiště. Pro neznalé, futsal je menší obdoba fotbalu – hraje se v hale, na každé straně jsou čtyři hráči v poli a brankář.

V Česku je nejvyšší soutěž na vzestupu, z jedenácti mužstev jich už je pět profesionálních.

A teď se v téhle soutěži chce ukázat Řepka. Jasně, Bazooka Uherské Hradiště chce hlavně přitáhnout pozornost, ale obránce se prostě bude muset na palubovce ukázat. A to pro něj nebude jednoduché.

Šlágrem futsalové ligy je klasické derby Sparta - Slavia.

Šlágrem futsalové ligy je klasické derby Sparta–Slavia.

Zaprvé mu je 44 let, zadruhé pořádně netrénuje. Navíc už dnes by se měl postavit pražské Slavii, jednomu z profimančaftů. Možná mu pomůže motivace bývalého sparťana, ale ta mu dynamiku nepřidá.

Futsal je totiž úplně jiný sport než fotbal. Hraje se maximálně rychle, není čas na odpočinek. Jinak se brání. Často rozhodují nacvičené akce. V dresu Slavie navíc nastupují hlavně reprezentanti – čeští, chorvatští i slovenští.

V minulém roce se hrál zápas reprezentací: futsalová vs. fotbalová. Šlo o...

V minulém roce se hrál zápas reprezentací: futsalová vs. fotbalová. Šlo o charitu, a tak duel skončil remízou.

Rozdílnost futsalu a fotbalu nakonec poznali i čeští reprezentanti. V minulém roce si fotbalisté zahráli proti futsalistům charitativní (futsalový) zápas na pomoc masérovi Vladimíru Mikulášovi.

Ten pracoval pro oba národní týmy, ale před časem mu lékaři diagnostikovali nemoc ALS. Na ni zemřel například bývalý premiér Stanislav Gross, drsně s ní bojuje někdejší fotbalista Plzně Marián Čišovský.

Zápas se hrál v Chomutově, šlo o exhibici, a tak skončil stylovou remízou. Jenže sami fotbalisté věděli, že byli ušetřeni.

„Je to jiný sport a víme, že kdyby futsalisté do toho dali všechno, tak nás roztočí jak kolotoč,“ přiznal brankář Jiří Pavlenka.

Za Bazooku Uherské Hradiště hrál i známý fotbalista Petr Švancara. V lize však...

Za Bazooku Uherské Hradiště hrál i známý fotbalista Petr Švancara. V lize však už nenastupuje.

I proto je jasné, že Řepka nemůže stíhat. Vždyť v lize nepůsobí ani útočník Petr Švancara. Ten pomohl právě Uherskému Hradišti k postupu, ale po něm skončil. Na nejvyšší scénu si netroufl, byť je o dva roky mladší a stále hraje fotbal.

„Petr naprosto splnil, co se od něj očekávalo. Pomohl nám dostat futsal v regionu do povědomí, on sám byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Na nejvyšší úrovni už to úplně není sport pro veterány,” vysvětloval před několika týdny Švancarův odchod trenér Jaroslav Hastík. „Ale obdobně zajímavému jménu bych se rozhodně nebránil,“ dodal.

Teď je to tady. Snad půjde jen o štěk, i přilákání pozornosti. Aby Řepka neztratil renomé i jako hráč, když se mu to v životě mimo fotbal už podařilo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:36 23. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  20
 • Super
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  7
Komentáře