jít naiDNES.cz

Komentář: Opravdu se někdo diví tomu, že jde Řepka do lochu?

Rebel, jak se sám nazval, Tomáš Řepka, má jít do vězení. Není to vlastně takové překvapení. Jeho chování bylo vždy na hraně, a to na hřišti i mimo trávník.

Když hrál v roce 2004 v Londýně za West Ham United, soud si už vyzkoušel. Tehdy mu jeden ze zaměstnanců klubu naboural ferrari, jež mu Tomáš Řepka svěřil na umytí. Fotbalista chytl (celkem pochopitelně) nervy, chlapíka chytil pod krkem a pořádně mu vynadal. Za to byl předvolán k soudu, žádný problém z něj však neměl.

O čtrnáct let později je to jinak. Známý obránce by měl jít na půl roku do lochu za to, že společně se svou přítelkyní Kateřinou Kristelovou vyrobil a podal pornoinzeráty propagující údajné služby jeho bývalé ženy Vlaďky Erbové.

Řepka byl navíc v podmínce za řízení pod vlivem alkoholu, proto ho soudkyně v Brně poslala rovnou za mříže.

Není to vlastně div.

Řepka vždy ve slavné fotbalové partě kolem Pavla Nedvěda, Karla Poborského či Petra Čecha vyčuhoval.

Jenže pohříchu skoro vždy negativně.

Když se sejdou dvě horké hlavy na jednom hřiišti... Italský rozhodčí Pierluigi...

Když se sejdou dvě horké hlavy na jednom hřišti... Italský rozhodčí Pierluigi Collina si s Řepkou co do povahy rozhodně nezadal, a tak na sebe řvali oba.

Srovnejme ho s Nedvědem. Oba kopali ve Spartě, poté zamířili na angažmá do Itálie. Nedvěd se tady stal modlou, světovou celebritou. Řepka si sice vykopal slušné renomé, ale jeho předpoklady ho řadily mezi budoucí elitní obránce Evropy. Takovou hvězdou se však Řepka nikdy nestal.

Mohlo za to jeho chování. O červených kartách, blikancích, skandálech na hřišti se ví hodně.

Méně se však mluvilo například o jeho jazykových schopnostech. Ač v Itálii působil tři roky a poté v Anglii pět, ani na jednom místě se pořádně nedomluvil. Když do sebe Nedvěd od prvního dne trpělivě rval slovíčka, bral lekce, Řepkovi to bylo tak nějak jedno. Spíš se Nedvědovi vysmíval, mluvil o něm jako o hodném chlapci.

I tímhle Řepka ukazoval svůj postoj, který razil celou kariéru: „Nade mě není.“

Tomáš Řepka ve svém živlu na fotbalovém trávníku. Hádky s rozhodčími a...

Tomáš Řepka ve svém živlu na fotbalovém trávníku. Hádky s rozhodčími a funkcionáři patřily k denním zvyklostem jeho kariéry.

To se potvrdilo například v roce 2006, kdy se vrátil do české ligy. Hned po prvním zápase proti Liberci snižoval kvalitu soupeře, byť Slovan jeho Spartu porazil. „Jestli tohle má být mistr ligy, tak je to potupa,“ halekal.

Samozřejmě, na konci sezony slavil Liberec titul, Řepka se Spartou skončil až pátý.

Jeho výroky na libereckou adresu symbolizují fotbalistovo chování po návratu ze zahraničí. Žádný respekt, on si jede svoje, ostatní mu jsou někde.

Běžný obrázek z Řepkovy sportovní kariéry - pohledy na rozhodčí, kterými by...

Běžný obrázek z Řepkovy sportovní kariéry – pohledy na rozhodčí, kterými by mohl zabíjet.

Ve Spartě například odmítal hrát v kopačkách Nike, prý ho firma neplatí. Jako by slavná společnost nebyla partnerem celé Sparty…

Po vyhazovu z Letné se navíc ztratila hráčská kasa – Řepka byl pokladníkem a spoluhráči jej obvinili, že peníze sebral. On to tvrdošíjně odmítá, jenže verzí, co se s financemi stalo, už vymyslel asi šest.

To vše (a mnoho dalších úletů jako rána pěstí do kamery) Řepkovi vlastně prošlo. Asi i proto přišel průšvih největší.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:29 22. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  61
 • Super
  49
 • Haha
  24
 • Tvl
  16
 • Cože
  9
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat