Plekanec o válce o syny: Mám husí kůži, Lucie na mě vše předem nachystala!

28. listopadu 2018
Čekal, že rozvod bude otázkou jen nezbytně nutných úředních záležitostí. A že se s manželkou dohodnou tak, aby se rozpad rodiny co nejméně dotkl jejich dětí. Jenže místo toho se Tomáš Plekanec modlí, aby se s oběma syny alespoň potkal během blížících se Vánoc, což aktuálně nevypadá jako pravděpodobná varianta. Oblíbený hokejista se nyní zpětně rozpovídal o krachu svého manželství s Lucií Vondráčkovou a zejména pro ni to rozhodně nebude pěkné počtení. „Mám husí kůži, když si vzpomenu, co se dělo poslední dva roky. Teď vidím, jak to měla všechno připravené a promyšlené,“ popisuje Pleky v rozhovoru pro čtvrteční vydání Magazín MF DNES.

Rozvod s herečkou, zpěvačkou a především matkou svých dětí si hokejista Tomáš Plekanec představoval úplně jinak. Že se spolu jako dva rozumní lidé domluví, zveřejní svůj rozchod na sociální síti, přečkají pár dní mediálního honu a budou mít klid. A podle domluvy se vrátí do Česka, kvůli synům, na nichž se snad rozpad rodiny podepíše co nejméně.

Jenže je všechno jinak. Od rozchodu uplynulo více než čtvrt roku a Plekanec s Vondráčkovou jsou v otevřené rozvodové válce. On sice splnil svůj slib a místo další štace v NHL zvolil návrat do Česka, ona ale dál zůstává v Montrealu a vypadá to, že na návrat vůbec nemyslí. A tak se někdejší reprezentační kapitán rozhodl udeřit. Magazínu MF DNES a novináři Martinu Moravcovi poskytl rozsáhlý rozhovor, v němž kromě hokeje promluvil právě i o zkrachovalém manželství. Vondráčková z něj s čistým štítem rozhodně nevychází. Podle Plekance totiž měla celou věc dopředu výborně promyšlenou!

„Manželství se pokazilo zhruba v polovině, asi po čtyřech letech to začalo být všelijaké. Lucka si hodně chtěla udržet kariéru, a ne být jen matkou v domácnosti. Pokud děti budou cítit, že tam pro ně máma je, byl jsem rád, že si může od rodiny odpočinout, rozptýlit se a pracovat na své kariéře. Nikdy jsem nechtěl, aby s nimi jen seděla doma, a nevadilo mi, že lítá do Česka. Až do nějaké doby, kdy už to začalo být moc. A to vyprávím jen z hlediska kluků, vůbec nemluvím o tom, jaké to bylo mezi námi jako manželi. Naštěstí mi do Kanady hodně jezdila pomáhat moje mamka. Bylo to zrovna v době, kdy taťka zemřel,“ vysvětlil Plekanec nejprve.

„Mám husí kůži, když si vzpomenu, co se dělo poslední dva roky. Nebo když si přečtu textovky, které jsme si napsali. Teď jsem rád, že jsme ten krok udělali a rozešli se. Ne že bychom si nadávali nebo si psali něco ošklivého. Ale až teď vidím, jak bylo všechno promyšlené a připravené. A já to celou dobu nevěděl,“ pustila se novopečená posila kladenských Rytířů a brněnské Komety do svojí stále ještě zákonné manželky.

A pro svá tvrzení má Plekanec i důkazy. Místo plánovaného poklidného rozvodu, při němž by se na opatrovnictví synů dohodli jako rozumní lidé, prý Vondráčková za zády manžela oslovila právničku. Pro Plekyho to byl blesk z čistého nebe.

„Třetího srpna jsme se dohodli, že se rozejdeme. Řekli jsme si, že to nemá cenu a hlavně ať to co nejmíň odnesou kluci. Dohodli jsme se, že to oba zveřejníme přes Facebook, tři dny se o tom bude mluvit a pak bude klid. Tady se vracím k těm textovkám. Na to mi ona napsala, ať se obrátím na její paní v Montrealu. Zarazil jsem se: Jakou paní, co tím myslíš?“ líčí Plekanec.

A onou paní byla, jak se již dá vytušit, právnička.

„Prý už věděla, že se rozejdeme, tak se byla informovat. Sama mi to přiznala. A ještě dodala, ať kontaktuju NHL, že oni takové věci umí potichu. Všechno měla dlouho promyšlené, zatímco já neměl právníka ani v Česku a s nadsázkou jsem vzal prvního, kterého jsem potkal. Ještě jsem mu naivně řekl, že se s Luckou určitě rychle dohodneme. Nějak se vyrovnáme a o kluky se postarám. Jenže ona najednou přišla s tím, ať všichni jedeme do Kanady a rozvod dotáhneme dohodou tam. Vůbec jsem nechápal proč, když jsme tou dobou oba i s dětmi byli v Česku a navíc jsme Češi,“ popisuje hokejista.

Vondráčková pak prý skutečně odjela do Kanady na otočku, aby tam podepsala rozvodové papíry, což ale Plekanec údajně vůbec nevěděl. A bylo to ještě předtím, než rozchod stihli vůbec veřejně oznámit.

Se syny na Vánoce? Prý se sem nechystá...

Jak bylo zmíněno, jedinou nadějí Tomáše Plekance nyní je, že se alespoň během Vánoc uvidí se svými dvěma syny. Jenže ti zatím zůstávají s matkou v Kanadě a nic nenasvědčuje tomu, že by se do Česka chystali.

„Lucka je z nějakého důvodu v Kanadě, údajně kvůli klukům a jejich škole. Mladší Adam je ale ve školce, starší Matyáš se teprve učí psát. Probíral jsem to s odborníky a podle nich není změna prostředí pro tak malé děti rozhodující. Naopak, čím dřív děti přijedou, bude to pro ně jednodušší. Nejedou do neznáma, žily tu v našem bytě, mají tu babičky, Česko znají. Stresující je pro ně spíš to, že nevidí tátu. Navíc Lucka říkala, že je v Kanadě jen na návštěvě, a doma jsme se kolikrát bavili o tom, že děti budou tam, kde budu hrát hokej. Tak jsem tady a čekám, jestli to tak bude. Zatím mám zprávy, že se najednou rozhodla žít v Kanadě,“ říká Plekanec.

A ani s Vánoci příliš nadějné vyhlídky podle svých slov nemá.

„Pořád v to doufám. Nedovedu si představit, jak synům za pár let vysvětlím, že nechodili do školy, měli prázdniny a stejně nepřijeli do Česka, aby byli na Vánoce s tátou a s babičkou, která je navštěvovala v Kanadě a pomáhala je vychovávat. Podle toho, co vím, se s nimi jejich máma na Vánoce do Česka nechystá. Ale rád bych se pletl,“ doufá.

Celý rozhovor si přečtěte ve čtvrtečním vydání Magazínu MF DNES.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:51 čtvrtek 28. března 2019. Anketa je uzavřena.

  • 258
  • 158
  • 105
  • 47
  • 40
  • 28
Komentáře