Superjízda pokračuje: Norové dostali sedm branek, domácí Slováci prohráli

Michael Frolík z ČR (vpravo) se raduje z gólu. Zleva jsou Dominik Simon a Filip Hronek. | foto: ČTK

Čeští hokejisté válí jako za starých časů. Po porážce Švédů (5:2) vyprovodili Norsko porážkou vysoko 7:2. Šest bodů po dvou zápasech mají také v „áčku“ v Košicích Finové, kteří porazili domácí Slovensko 4:2. Jízdu našich sledoval z čestné lóže Jaromír Jágr. Po vítězné zápase předal Frolíkovi cenu za nejlepšího hráče utkání.

Po dvou gólech českého týmu dali obránce Filip Hronek a útočník Michael Frolík. Oba si připsali i nahrávku. Tři body za branku a dvě asistence měl Dominik Kubalík.

Svěřenci kouče Miloše Říhy, kteří nastoupili tentokrát se Šimonem Hrubcem v brance, měli zápas pevně v rukách. A to i přesto, že po dvou Hronkových gólech na začátku zápasu nechali Seveřany snížit. Pak se prosadil dvakrát Frolík a krátce po polovině utkání zvýšil už na 5:1 Michal Řepík. Na gól Norů ve třetím dějství odpověděli Filip Chytil a Dominik Kubalík. 

Hvězdou utkání byl bezpochyby Michael Frolík, autor dvou gólů. I přes jasný úspěch národního týmu se v komentáři držel při zemi. „ Víme, že tam byly i dneska pořád nějaké chyby. Musíme to do příště odstranit a snažit se být každý zápas lepší a lepší,“  okomentoval druhé české utkání.

V neděli má český tým volný den, stoprocentní bilanci bude hájit v pondělí od 16:15 proti Rusku.

Utkání sledoval hokejista Jaromír Jágr.

Utkání sledoval hokejista Jaromír Jágr.

Slovensko se po páteční výhře nad Spojenými státy americkými 4:1 další vítězné radosti nedočkalo. Hrdinou utkání se stal teprve osmnáctiletý finský útočník Kaapo Kakko, který vstřelil tři branky a s pěti góly vede tabulku střelců turnaje.

Cenu nejlepšímu hráči českého týmu Michaelovi Frolíkovi předal Jaromír Jágr.

Cenu nejlepšímu hráči českého týmu Michaelovi Frolíkovi předal Jaromír Jágr.

Švýcaři v bratislavské skupině B deklasovali na úvod Itálii 9:0, třemi brankami a jednou asistencí k tomu pomohl útočník Kevin Fiala z Minnesoty. Brankáři Retu Berrovi stačilo k čistému kontu 19 úspěšných zákroků. Úřadující vicemistři světa už po úvodním dějství vedli 4:0.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat