Olympijského krasobruslaře (†25) brutálně ubodali. Kvůli zrcátkům od auta!

Dvojice pachatelů brutálně ubodala krasobruslaře Denise Tena. | foto: Profimedia.cz

Svět zimních sportů se ponořil do smutku. Z Kazachstánu totiž dorazila šokující zpráva o smrti talentovaného krasobruslaře Denise Tena, kterého tamní ministr dokonce označil za sportovní legendu. Medailistu ze Soči a účastníka olympiády v Pchjongčchangu brutálně ubodali dva neznámí pachatelé kvůli naprosté banalitě – chtěli mu ukrást zrcátka u automobilu.

Teprve pětadvacetiletý kazašský krasobruslař Denis Ten přes léto odpočíval po náročné olympiádě v Pchjongčchangu a sbíral síly na nadcházející sezonu. V té chtěl rozšířit svoji sbírku medailí, cenné kovy má z olympijských her v Soči i světových šampionátů. Účastnil se dokonce už olympiády ve Vancouveru v roce 2010.

Dalších úspěchů se však Ten nedočká. Z jeho rodné země totiž přišla šokující zpráva, která zasáhla celý svět zimních sportů. Krasobruslař po brutálním útoku nožem utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel.

V kazašském městě Almaty ho přepadli dva zatím neznámí pachatelé, a to kvůli naprosté banalitě – chtěli z jeho auta ukrást zrcátka. Krasobruslaře při loupeži brutálně pobodali a způsobili mu hluboké bodné rány, především ale zasáhli jeho stehenní tepnu.

Krasobruslař Denis Ten tragicky zemřel.

Krasobruslař Denis Ten tragicky zemřel.

S masivním krvácením byl Ten převezen do nemocnice, kde ti nejlepší lékaři tři hodiny bojovali o jeho holý život. Marně. I přes okamžitou operaci ztratil tři litry krve a svým zraněním podlehl.

Denis Ten už další úspěchy bohužel nepřidá.

Denis Ten už další úspěchy bohužel nepřidá.

Mladý krasobruslař byl v Kazachstánu velmi populární a zpráva o jeho smrti zasáhla celou zemi. „Denis byl výjimečnou osobností a legendou našeho sportu,“ nechal se dokonce slyšet kazašský ministr kultury a sportu Arystanbek Mukhamediuly.

Policie nyní po pachatelích pátrá a případ vyšetřuje jako vraždu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:09 17. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  14
 • Cože
  9
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat