5 poražených Čechů ze světa sportu za rok 2018: Dopadl hůře Křetínský, nebo Koukalová?

Rok 2018 je (téměř) za námi a je na čase ho zhodnotit. Pojďme se zaměřit na český sport. Redakce Expres.cz pro vás vybrala pět vítězů a pět poražených uplynulých dvanácti měsíců. Začněme těmi poraženými, tady jsou.
Ladislav Hrejzek   16:22
1/6

Daniel Křetínský

Hodně těžký rok (po sportovní stránce) zažil miliardář a ekonom Daniel Křetínský. Majitel Sparty se rozhodl pro takzvaný projekt internacionalizace. Najal do svého klubu velice drahého italského trenéra Stramaccioniho a pořídil mu snad všechny vytoužené posily ze zahraničí, na které si ukázal.

Daniel Křetínský, majitel Sparty, neví, kam se má vydat s klubem svého srdce.

Daniel Křetínský, majitel Sparty, neví, kam se má vydat s klubem svého srdce.

Stramaccioni na Letné totálně vyhořel a jeho působení napáchalo pořádné škody. Nevydržel zde ani rok a navíc odešel jen pod podmínkou, že mu bude vyplacena celá dvouletá smlouva. Nahradil ho Hapal, ani ten ale tým plný cizinců nezvládl a z klubu rychle zmizel.

V současné době je Sparta na pátém místě, což je stejné umístění, které Letenští „vybojovali“ minulý rok. Jedná se o nejhorší období Sparty v novodobé historii a fanoušci nejslavnějšího českého klubu si žádají razantní změny. 

Křetínského už nebaví být neustále za hlupáka.

Křetínského už nebaví být neustále za hlupáka.

Ty se ale v blízké budoucnosti neodehrají. Do pozice sportovního ředitele byl pouze povýšen Tomáš Rosický a ten podržel ve funkci kritizovaného kouče Zdeňka Ščasného. Zdá se, že Sparta se propadá stále hlouběji a Křetínský neví, jak tento propad zastavit.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:22 28. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  40
 • Tvl
  20
 • Trapas
  19
 • Haha
  17
 • Cože
  15
 • Sladký
  14
Komentáře

Mohlo by vás zajímat