Pět důvodů, proč fanoušci Sparty nevyženou Kruppa jako Stramaccioniho

V létě roku 2017 fotbalová Sparta s velkou pompou oznámila nového trenéra, kterým se stal Ital Andrea Stramaccioni. Jeho angažmá ale skončilo průšvihem. Fanoušci ho velmi brzy začali z klubu vyhánět, což se jim nakonec po necelém roce povedlo. Jak je možné, že v naprosto jiné situaci je německý trenér hokejové Sparty Uwe Krupp, jehož svěřenci na tom podobně jako tehdy Stramaccioniho parta nejsou vůbec dobře a hrozí jim, že si nezajistí ani předkolo play-off? Zde je pět důvodů, proč se fanoušci Sparty chovají mnohem přívětivěji ke Kruppovi než ke Stramaccionimu.
Ladislav Hrejzek   0:29
1/6

Je to respektovaná legenda

Když Stramaccioni do Sparty přicházel, mnozí si klepali na čelo. 

Žádné velké úspěchy totiž na svém kontě neměl a kolovaly o něm navíc zvěsti, že z jeho angažmá v řeckém Panathinaikosu se ještě pořád nevzpamatovali, jelikož tam stihl napáchat takovou spoušť, že to bude trvat roky, než na jeho „řádění“ v Aténách zapomenou.

Fanoušci mu říkají obchodník s deštěm. Kouč Sparty Andrea Stramaccioni je neúspěšný, navíc často hodnotí svůj tým až neuvěřitelnými výroky.

Fanoušci mu říkají obchodník s deštěm. Kouč Sparty Andrea Stramaccioni je neúspěšný, navíc často hodnotí svůj tým až neuvěřitelnými výroky.

Zato Uwe Krupp, to je jiná. Býval to tvrdý obránce a za svou kariéru toho dokázal mnoho.

Je například prvním hokejistou narozeným a vyrůstajícím v Německu, který se výrazněji prosadil v zámořské NHL. A je také historicky druhým Němcem, který získal Stanley Cup (trofej pro vítěze NHL, pozn. red.).

Uwe Krupp, trenér hokejové Sparty

Uwe Krupp, trenér hokejové Sparty

Krupp také coby trenér na mistrovství světa v roce 2010 dotáhl Německo až do semifinále. Něco takového se Němcům naposledy podařilo v roce 1953.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:29 5. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  21
 • Super
  14
 • Trapas
  11
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
Komentáře