jít naiDNES.cz

Berou miliony, ale vyhřívali si zadky. Sparta má nejdražší lavičku v Česku

Současná situace, která panuje na Letné, nenechává žádného fanouška Sparty v klidu. Stamiliony, které klubový šéf Daniel Křetínský v létě napumpoval do zahraničních posil, se zdají být slušně řečeno slušně nevýhodnou investicích. Hvězdní borci téměř nehrají, každý měsíci jim ale na účet chodí nekřesťanské peníze. V posledním zápase, kdy Sparta podlehla olomoucké Sigmě, letenský celek ukázal pravděpodobně nejdražší lavičku v historii české ligy. Kteří milionáři si v neděli vyhřívali zadky?
Ladislav Hrejzek Expres.cz
  0:01
1/7

1.Marc Janko

Odhadovaný plat: 1 milion korun měsíčně

To, že usedl v Olomouci na lavičku náhradníků, je pro Janka ještě úspěch. Není to dlouho, co se vytáhlý útočník trápil na tribuně. 

Jankovi pomohlo to, že kouč Stramaccioni přestal počítat s legendárním kanonýrem Davidem Lafatou, z kterého se stává spíše klubový maskot. 

Marc Janko, rakouský šutér, kterému se na Spartě zatím vůbec nedaří.

Marc Janko, rakouský šutér, kterému se na Spartě zatím vůbec nedaří.

Sparta tak na lavičce potřebuje alespoň jednoho útočníka, který je navíc odlišným typem než preferovaný Kadlec se Šuralem. A to Janko splňuje dokonale. 

Na to, že podle Deníku Sportu bere milion korun měsíčně, je to ale trochu málo. Zatím se dá říct, že Janko patří k největším sparťanským zklamáním. V sezoně vstřelil zatím jednu branku a jednu chvíli kolovaly zvěsti o tom, že jeho dny na Letné jsou sečtené. 

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 29. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  19
 • Tvl
  11
 • Super
  8
 • Trapas
  6
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
Komentáře