Jedni berou miliony a druzí za ně střílí branky! Kdo živí drahé posily Sparty?

25. listopadu 2017

Kdo je kdo ve fotbalové Spartě? | foto: Koláž Expresu

Situace ve fotbalové Spartě je více než zoufalá. Výběr italského kouče Stramaccioniho je už dávno venku z evropských pohárů, v MOL Cupu ho vyřadil zoufalý Baník Ostrava a v HET lize sparťanům patří až pátá příčka, což značí, že boj o titul už je také utopií. Více tragicky než výsledky vypadají poměry, které na Letné panují. Jsou tu tací, kteří měsíčně pobírají miliony, jejich výkony jsou ale spíše směšné. Pak je tu druhá skupina. Sem patří ti, kterým na účet chodí mnohdy i několikanásobně menší výplaty, ale na hřišti jednoznačně zastiňují drahé posily z ciziny. Kdo je pouhý příživník a kdo může být právem označován za sparťanského tahouna?
1/11

Tihle berou miliony, ale jejich výkony tomu neodpovídají:

Rio Antonio Mavuba

Ostřílený francouzský středopolař přicházel do Sparty s velkou pompou. Měl patřit k největším hvězdám ligy. Bodejť by ne, když v minulosti nastupoval za takové velkokluby jako jsou Lille, Villarreal či Bordeaux. V prvně jmenovaném mančaftu Mavuba nosil dokonce kapitánskou pásku.

Rio Mavuba se stal desátou letní posilou fotbalové Sparty.

Rio Mavuba se stal desátou letní posilou fotbalové Sparty.

Na Letné, kde Mavuba podle deníku Sport pobírá kolem dvou milionů korun měsíčně, ale zkušený štítový záložník chvílemi působí jako směšná postavička. Zpočátku bylo evidentní, že přišel ve velmi špatné kondici. 

Jeho výkony šly lehce nahoru, ale stále nelze říct, že by Mavuba patřil ke klíčovým hráčům nejslavnějšího českého klubu. Například pamatujete rozhodující gól, který padl v ostře sledovaném duelu mezi Spartou a Plzní? Jedním z viníků byl právě Mavuba. 

Rio Mavuba, defenzivní středopolař Sparty.

Rio Mavuba, defenzivní středopolař Sparty, bere dva miliony měsíčně. Zatím se ale na Letné nedokázal prosadit.

Zkušený borec tehdy jen vyklusával k plzeňskému Hejdovi a kvůli své laxnosti ho nechal odcentrovat přímo na hlavu Koláře, který otevřel skóre.

1/11
Ohodnoťte článek

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:17 neděle 25. března 2018. Anketa je uzavřena.

  • 264
  • 248
  • 16
  • 10
  • 9
  • 5
Komentáře