Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z nejdrsnějších kritik fotbalové Sparty vůbec. Uznávaný glosátor a bývalý československý reprezentant ostře sepsul celé vedení nejúspěšnějšího českého klubu. Nejvíce to schytal jako již tradičně majitel Daniel Křetínský, kterého Luhový nazval fotbalovým analfabetem. Solidně naloženo dostal také Adam Kotalík či nově zvolený sportovní ředitel a legenda klubu Tomáš Rosický.

Fotbalová Sparta se už druhým rokem ocitá ve velké krizi. V současné době je na páté příčce a fanoušci si žádali hlavu trenéra a sportovního ředitele Zdeňka Ščasného. Jejich volání ale nebylo vyslyšeno. Vedení klubu se rozhodlo ke změnám, které mnoho lidí příliš nepochopí. 

Do role sportovního ředitele byl povýšen Tomáš Rosický, klubová legenda a jeden z nejlepších českých fotbalistů vůbec. Ten ale podržel ve funkci trenéra Zdeňka Ščasného, který v posledních zápasech pravidelně od fanoušků slýchá, aby se slušně řečeno z Letné nadobro sbalil a šel o dům dál.

K situaci, která ve Spartě v posledních měsících panuje, se nyní vyjádřil populární fotbalový kritik Milan Luhový. 

Ten v minulosti velmi často a velmi ostře do Sparty pálil, poté se ale na nějakou dobu odmlčel. Zdá se, že během doby, kdy nebyl tolik vidět, snad vymýšlel recept na nejdrsnější kritiku posledních let. V pořadu Dohráno na ČT Sport se Luhový pustil zejména do majitele Sparty Daniela Křetínského. 

„Je to fotbalový analfabet. Destrukci klubu mu pomáhají vykonávat Kotalík (člen představenstva, pozn. red.) a Ščasný,“ prohlásil Luhový, který si jako již tradičně nebral servítky.

Milan Luhový je nejdrsnější fotbalový kritik. Často dává zabrat fotbalové...

Milan Luhový je nejdrsnější fotbalový kritik. Často dává zabrat fotbalové Spartě a jejímu majiteli.

„On řídil všechny přestupy. Jediné, co dělal, byly svozy z letiště na Spartu,“ rýpl si do Kotalíka Luhový.

Luhový stejně jako většina fotbalových expertů vyjádřil své nepochopení nad extrémním počtem cizinců v kabině Sparty. S nově pořízeným Švédem Karlssonem jich je celkem sedmnáct.

„Každý člověk, který rozumí fotbalu, musel vědět, že takový počet lidí je neuřiditelný. Kotalík je spolupachatel Křetínského myšlenky. U Kotalíka by měl platit zákaz, jako je na cigaretách zákaz kouření. Co předvedl ve Spartě, to bude trvat pět let, než se vzpamatují, než to demontují, říká známý kritik. 

„Když přivede jednoho Itala (trenéra Stramaccioniho, pozn. red.), ten přivede dalších deset lidí? Je to jeho hloupost. Jestli si myslí, že pochopil fotbalové prostředí? Experiment s Italem, balkanizace, kdy neovládáte kabinu... Nechal se natáhnout lidmi a dobrovolně přišel o peníze,“ míní Luhový, který těmito slovo okomentoval rekordní ztrátu fotbalové Sparty, která v minulé sezoně činila 723,8 milionu korun.

Tomáš Rosický se stal novým sportovním ředitelem pražské Sparty.

Tomáš Rosický se stal novým sportovním ředitelem pražské Sparty.

Luhový se vyjádřil také k novému sportovnímu řediteli Sparty. Rosický podle uznávaného kritika nedorostl v muže, který by měl velkoklub zachránit.

„Tomáš musí vyzrát. Zatím nemá šanci, aby to zvládnul. Není jednoduché se přepnout z fotbalisty na funkcionáře, někomu to trvá léta,“ podotkl Luhový.

Fanouškům Sparty ale nezbývá nic jiného než věřit v to, že Rosický je opravdu tím vyvoleným spasitelem. Vždyť kdo by měl nejúspěšnější český klub vzkřísit než jedna z jeho nejslavnějších postav novodobé historie?

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 16. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  100
 • Haha
  30
 • Trapas
  22
 • Sladký
  14
 • Tvl
  14
 • Cože
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat