Milionáře v obleku vyškolil zaskakující trenér v šortkách: Drahé „kopačky“ góly nedávají!

Sparťanské boháče přelstil „muž v šortkách“. | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Berou miliony, na hřišti ale předvádějí mizerné výkony. O kom je řeč? O zahraničních posilách fotbalové Sparty. Na Letnou si je s velkou pompou přivedl italský kouč Andrea Stramaccioni. Nová éra nejslavnějšího českého klubu je zatím všem pro smích. Proč? Odpovědí je například poslední zápas se slaboučkým Brnem, kde bandu milionářů přechytračil „chlápek v šortkách“.

Na půdě brněnské Zbrojovky sparťanský kouč Stramaccioni vytasil sestavu plnou hvězd. Biabiany, Mandjeck, Ben Chaim či Janko. Ti všichni se dostali na plac.

Danielem Křetínským štědře placení borci ale totálně selhali. S jedním z nejhorších klubů soutěže prohráli 2:0. Soupeř navíc hrál část zápasu v deseti!

Tím, kdo se může tlouct do prsou, že vyzrál nad hvězdami nabitou Spartou, je Richard Dostálek.

Tento „chlápek v šortkách“ přitom ani není hlavním trenérem brněnských fotbalistů. Po vyhazovu kouče Svatopluka Habance přišel k týmu jako záskok v krizovém období.

Richard Dostálek odkoučoval proti Spartě životní zápas.

Richard Dostálek odkoučoval proti Spartě životní zápas.

I tak ale zrzavý chlapík, který v letech 1998–2004 střílel góly v dresu pražské Slavie, dokázal vyzrát nad mančaftem z jiné galaxie.

Oproti podprůměrnému Brnu, které hraje o záchranu, je Sparta velkoklubem plným hvězd. A jejich působení na Letné přijde klubového bosse Daniela Křetínského na pořádný balík.

Tal Ben Chaim, posila Sparty z Izraele za 76 milionů korun.

Tal Ben Chaim, posila Sparty z Izraele za 76 milionů korun. Měsíčně pobírá tři miliony.

Nejlépe placený sparťan, který proti Brnu nastoupil, je Izraelec Ben Chaim. Bere tři miliony měsíčně. Jeho kamerunský kolega Georges Mandjeck jeden a půl, Rakušan Marc Janko se spokojí s milionem.

Georges Mandjeck vyjde Spartu draho.

Georges Mandjeck vyjde Spartu draho.

V porovnání s výplatami brněnský borců, kde převažují mladí odchovanci, působí tyto částky přímo neskutečně. Proti drahým cizincům se ale parta okolo kouče Dostálka dokázala semknout a podala heroický výkon.

Srovnání dvou koučů. Vlevo šéf brněnské lavičky Richard Dostálek. Vpravo ostře...

Srovnání dvou koučů. Vlevo šéf brněnské lavičky Richard Dostálek. Vpravo ostře kritizovaný italský stratég Andrea Stramaccioni, který vede Spartu.

Milionáři ze Sparty tak nedokázali vyhrát nad hráči, kteří jen sní o výplatách, které se na Letné s poklidem rozdávají „kdejakému“ cizinci.

Brno navíc hrálo od 67. minuty v deseti lidech a na lavičce je dirigoval „chlápek v šortkách“. Moravský klub v čele s Dostálkem v sobotu názorně Spartě ukázal, že to jde i levněji. A také bez kvádra.


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:14 26. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Trapas
  10
 • Haha
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  5
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat