Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nakazila je barmanka, tvrdí svědek. Klub to popírá! Další mluví o dívce z Karvinska

  Ilustrační foto | foto: Koláž Expresu

  Aféra pražského klubu, kde se nakazilo přes šedesát mladých hráčů a desítky jich skončily v karanténě, nabírá na obrátkách. Expresu se ozvalo několik účastníků divokého večírku. Jeden z nich tvrdí, že s dorostenci popíjela z jednoho brčka samotná barmanka. Vedení klubu to ale důrazně popírá a tvrdí, že nikdo z personálu neměl pozitivní test na covid-19. Další svědek mluví o jisté dívce, která za bujnými sportovci přijela z Karvinska a měla příznaky nemoci.

  Mladí fotbalisté z rezervních týmů Bohemians, Dukly a Sparty vyrazili společně na takovouto divokou párty v sobotu 11. července do pražského nočního klubu Techtle Mechtle, který se u sportovců dlouhodobě těší velké oblibě.

  Alkohol tekl proudem a pařilo se až do rána. Jenže po pár dnech přišla velmi znepokojující zpráva. Podle oficiálních zpráv se na večírku nakazilo kolem šedesát osob koronavirem a přes sto lidí skončilo v karanténě. 

  „V karanténě je teď vlastně pět fotbalových mančaftů i s členy realizačního týmu,“ řekl nám člověk, který je v kontaktu s nakaženými fotbalisty, ale přál si zůstat v anonymitě.

  Údajně se měl nakazit i nejmenovaný novinář.

  Nakazit je měla barmanka, která má k fotbalistům „velmi blízko“

  Podle několika na sobě nezávislých zdrojů redakce Expres.cz měla mladé fotbalové naděje nakazit zhruba pětadvacetiletá barmanka, která má prý k fotbalistům dlouhodobě „velmi blízko“. 

  „Je jí 25 let, je to blondýna a má s mladými fotbalisty velmi dobré vztahy. V ten večer tam byla a bavila se s nimi,“ řekl nám člověk, jenž se pohybuje v českém juniorském fotbalu.

  „Pracuje dole v přízemí,“ doplnil dále náš zdroj.

  Údajně měli fotbalisté s mladou barmankou nejen klábosit na baru, ale společně také popíjeli drinky ze stejné nádoby jedním brčkem. 

  Dívka prý neměla tušení, že byla nakažená.

  „Můžeme potvrdit, že minulý týden navštívilo klub děvče, které zřejmě mělo nákazu covidem-19 a zúčastnilo se párty s mixem mladých pražských sportovců a dokázalo je nakazit. Co se klubu týká, je samozřejmě po důkladné kontrole Hygieny Praha a ta neshledala důvod k uzavření podniku. Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno,“ uvedli zástupci klubu Techtle Mechtle na Facebooku.

  Vedení podniku také popřelo, že by nákazu roznesl někdo z personálu.

  „Můžeme jednoznačně prohlásit, že šiřitelem nákazy nebyl nikdo z personálu klubu. Klub je nadále otevřen,“ uvedl pražský podnik na svých stránkách.

  Dívka z Karvinska

  Redakci se ozvala jistá dívka, podle všeho bývalá zaměstnankyně baru, která se ten večer krátce zastavila v klubu. Byla jsem v klubu jen pár desítek minut, abych pozdravila bývalou kolegyni. Rozhodně tam ale nepopíjela alkohol s fotbalisty, které ani nezná. Od pátku je i po testování na covid-19 s negativním výsledkem. Pokud chcete vědět, která osoba za tímhle vším stojí, zaměřte se na slečnu z Karvinska,“ napsala.

  Nakažení jsou i florbalisté ze tří týmů

  Kromě mladých fotbalistů se v klubu podle našeho zdroje ocitli také extraligoví florbalisté z týmů Black Angels, Sparty a Karlových Varů. Celé týmy jsou teď v karanténě.

  „Většina našich hráčů, kteří šli na testy na covid-19 a navštívili té noci klub, se vrátila s pozitivním testem. Jsou ale bez příznaků,“ řekl výše uvedeném serveru trenér Black Angels Tomáš Janeček.

  „Letní příprava mužského A-týmu a juniorského týmu je dočasně přerušena kvůli pozitivnímu testu na covid-19,“ uvedli Black Angels na webu.

  Podle zdroje redakce Expres.cz florbalisté do pražského podniku zavítali z toho důvodu, že v Techtle Mechtle pracuje za barem jeden z jejich spoluhráčů.

  „Barman toho podniku hraje za florbalovou Spartu, takže šli asi za ním,“ řekl nám náš zdroj.

  Fotogalerie

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz