• Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Slavia postoupila přes Rangers: Hororový zákrok na Koláře a Kúdela obviněn z rasismu

Slavia vybojovala postup do čtvrtfinále Evropské ligy. | foto: Koláž Expresu

Byla to válka, ale s dobrým koncem! Pražská Slavia zvítězila v odvetě na půdě Rangers 2:0 a postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Zápas příliš fotbalové kvality nepřinesl. K vidění bylo mnoho tvrdých zákroků, nechyběly i menší šarvátky na hřišti. Po likvidačním faulu byl na nosítkách ze hřiště odnesen brankář Slavie Ondřej Kolář.

Už ve 14. minutě našel Bořil svým centrem Nigerijce Petera Olayinku a ten hlavou otevřel skóre. Domácí si příliš šancí nevytvořili a moc fotbalové krásy k vidění nebylo. Svěřenci kouče Gerrarda hráli často za hranou pravidel.

V 61. minutě trefil Roofe kopačkou do hlavy slávistického gólmana Ondřeje Koláře a dostal červenou kartu.

Moment před likvidačním faulem na brankáře Koláře

Brankář Slavie byl otřesený a musel být odnesen na nosítkách. Zápas poté sledoval z lavičky náhradníků.

Podle posledních zpráv by měl být Kolář po likvidačním zákroku naštěstí v pořádku. Na sociálních sítích se objevil snímek tržné rány, kterou si Kolář ze souboje odnesl.

Ondřej Kolář si ze zápasu odnesl tržnou ránu na obličeji.

„Ondro, hlavně ať jsi v pořádku prosím, to je dnes nejdůležitější,“ vyťukal na Twitteru boss Slavie Jaroslav Tvrdík.

Brankářskou jedničku Slavie musel půl hodiny před koncem zápasu nahradit teprve osmnáctiletý mladík Vágner, který na hřišti působil jako zkušený mazák.

Rangers pokračovali v nepochopitelně surové hře a v 73. minutě dostal druhou žlutou a poté červenou kartu Balogun. Z přímého kopu se poté nádherně trefil rumunský záložník Stanciu a Slavia vedla 2:0.

V závěru se mezi hráči strhla menší potyčka. Obránce Slavie Ondřej Kúdela zašel za záložníkem Rangers Kamarou a pošeptal mu cosi do ucha. Finský záložník tmavé pleti poté se svými spoluhráči naháněl Kúdelu po trávníku a naznačoval, že šlo o rasistické poznámky.

Novinář webu Seznam Zprávy Jiří Hošek na Twitteru s odvoláním na své zdroje informoval, že Ondřej Kúdela měl být po zápase napaden.

„Slavia nemůže opustit prostory. Pražský klub zavolal policii,“ napsal novinář.

I přestože Rangers neustále faulovali, Slavia si vedení pohlídala a popáté v historii si tak zahraje čtvrtfinále na evropské scéně.

Soupeře pro čtvrtfinále se český tým dozví v pátek, losuje se od 13 hodin. Soupeři v boji o semifinále mohou být Arsenal, AS Řím, Ajax, Villarreal, Granada, Dynamo Záhřeb a Manchester United.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský po zápase řekl, že by si nejvíce přál Manchester United.