jít naiDNES.cz

„Smrt Spartě,“ řval slávista Stoch. Bude se omlouvat jako hříšníci z roku 2006?

Přišel, rázem se stal hvězdou týmu a už má na kontě svůj první malér v sešívaném dresu! Slovenský rychlonožka Miroslav Stoch se skvělým výkonem podílel na středeční pohárové výhře Slavie nad Třincem (5:1). Jelikož byl nejlepším mužem na trávníku, tak se mu dostalo velké cti. S megafonem v ruce dirigoval tradiční „děkovačku“. Ovšem jeden z kotelníků mu do ucha našeptával text, který Stochovi dost možná způsobí problémy. Za „smrt Spartě“ pykali v minulosti už jiní borci z červeno-bílého tábora!

„Nenávidíme! Všechny! Smrt Spartě,“ zní ve staré verzi děkovačky, kterou se v minulosti prezentovali fanoušci pražské Slavie. „Kotelníci“ ji tehdy křičeli pravidelně po každém zápase. Kvůli incidentu z roku 2006 ale vznikla děkovačka nová, která je mnohem mírnější. Žádné vulgarity zde nenajdete. 

O jaký incident že se jednalo? Před jedenácti lety slávisté Fořt, Vlček a Dosoudil měli takovou radost z výhry v Mladé Boleslavi, že nenávistný text adresovaný úhlavnímu rivalovi z Letné začali křičet i s fanoušky. A byl z toho pořádný humbuk! 

Chvíli se mluvilo o trestu pro sešívané trio, nakonec z toho byla jen velká potupa. „Slavia se musí Spartě písemně omluvit,“ sdělil tehdy předseda disciplinární komise ČMFS Alexander Károlyi.

Podobná situace byla k vidění ve středu večer. Slavia přejela v poháru outsidery z Třince 5:1. Hvězdou utkání byl dozajista Slovák Miroslav Stoch, kterého si za krátkou dobu fanoušci sešívaných doslova zamilovali.

Slovák Miroslav Stoch odehrál v odvetě s Apoelem jen poločas, pak se zranil.

Slovák Miroslav Stoch ve Slavii zatím válí. Na svém kontě má ale už svůj první průšvih.

Po zápase Stoch dostal do ruky megafon a měl předříkávat tradiční „slušnou“ verzi slávistické děkovačky. Jeden z kotelníků si ale nejspíše řekl, že bude velká sranda dostat novou posilu z tureckého Fenerbahçe do problémů.

Stoch totiž během krátké chvíle, co v Edenu působí, text děkovačky ještě nezná, a tak mu ho předříkával člen slávistických ultras. Místo nové děkovačky ho ale navedl k tomu, aby dvakrát do megafonu zakřičel „smrt Spartě“.

Tribuna Sever se bavila náramně. Nový hrdina je oficiálně „jejich muž“. Nedávno Spartu pomohl skolit v derby, teď se do ní ještě takto navezl. Pro sešívané je rázem hrdina.

Někteří příznivci červeno-bílých barev se ale tolik neradují. Mají totiž strach, že kvůli stupidnímu nápadu přijdou o svou novou oporu. Může se totiž stát, že Stoch za urážení rivala dostane trest. A to by byl pořádný malér. Bez Stocha je ofenziva loňského mistra totiž sotva poloviční.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:39 19. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  9
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat