jít naiDNES.cz

S kým to ta Barcelona vlastně hraje? Nevědí to Španělé ani Češi

Už za pár hodin začíná zápas, na který se čeští fanoušci těšili od chvíle, kdy byl znám los letošního ročníku Ligy mistrů. Průměrný fotbalový fanoušek v Čechách zná rozdíl mezi Spartou a Slavií, ale v zahraničí si vytrvale stojí za svým a oba celky vesele zaměňují.

Ruku na srdce, problémy nemají jen v zahraničí, rozdíl mezi oběma rivaly nijak zvlášť nevnímá ani moderátorka Kateřina Nekolná z České televize.

„Fotbalisté pražské Sparty dva dny před utkáním čtvrtého kola Ligy mistrů odletěli do Barcelony. Na slavném barcelonském Camp Nou se představí už zítra,“ takto perlila v přímém přenosu.

Tento přeřek pobavil řadu fanoušků a Ondřej Kubík v diskuzi zavtipkoval: „Největší úspěch Sparty v téhle sezoně!“

Nejde však o první záměnu těchto odvěkých rivalů. Nedávno se Slavia utkala s londýnskou Chelsea a v Anglii lákali a prodávali lístky právě na Spartu Praha.

Ani ve Španělsku nemají vždy jasno, s kým to vlastně Barcelona hraje.

Ani ve Španělsku nemají vždy jasno, s kým to vlastně Barcelona hraje.

Prosíme, nepijte tolik!

Z katalánské metropole už také přicházejí první zprávy o tom, že místní hospodští ne vždy správně překontrolují jméno soupeře Barcelony, a tak i dnes můžete narazit na místa, kde vám slibují televizní přenos zápasu Barcelony proti Spartě.

Jiné potíže než nepozorní hospodští mají přímo ve Španělsku fanoušci Slavie. Přestože mají na stadionu jasně vymezené území, kde by měli sedět fanoušci sešívaných, je otázkou, kolik Čechů v tomto sektoru bude skutečně mít červeno-bílé srdce.

„Zdůrazňujeme, že sektor hostů je určen pro fanoušky Slavie, lidé se symboly cizích klubů nejsou vítáni a bude k nim podle toho přistupováno. V Barceloně jsou aktuálně k vidění dresy půlky ligových klubů ČR. Fanoušci Barcelony mají spoustu místa v jiných sektorech,“ uvádí na sociálních sítích tribuna Sever, tedy nejtvrdší jádro fanoušků.

Fanoušci Slavie se na příchod na Nou Camp připravovali den dopředu.

Zdá se ovšem, že čeští fanoušci chtějí dbát na svou image ve světě, a proto přidali jedno ještě trochu netradičnější vyjádření. Požádali totiž své kolegy, aby to nepřeháněli s alkoholem, který k takovým výjezdům jednoznačně patří.

„Výjezd se Slavií nerovná se závody v konzumaci veškerého alkoholu ani pokus o vypití všeho piva světa, namol opilé motající se trosky nemají v sektoru co pohledávat!“ napsali na Facebooku.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz