jít naiDNES.cz

Zlý muž českého fotbalu Mingazov: Je horší než Limberský?

Ruslan Mingazov se prosazuje až v poslední době. | foto: iDNES.cz

Limberský už asi nudí, teď je tu Ruslan Mingazov! Šikula z Turkmenistánu působí ve Slavii od léta a místo individuálních úspěchů zatím sbírá pouze negativní komentáře z úst soupeřů. Proč tomu tak je? Není za tím spíše závist?

Poprvé se Mingazov v dresu Slavie „ukázal“ v 287. derby pražských „S“. Na konci dějství záložník nafilmoval penaltu, kterou proměnil Škoda. Nejvíce si na „letce“ Mingazova stěžovali dva ofenzivní borci bez formy Václav Kadlec a Josef Šural. Druhý jmenovaný navíc týden po derby předvedl podobně směšnou simulaci jako Mingazov.

Netrvalo dlouho a jsou tu další, kterým ofenzivní univerzál z Turkmenistánu leží v žaludku. Slavia ve středečním pohárovém zápase rozmetla Karvinou 5:2 a místo aby hosté řešili svou chabou defenzivu, pustili se do Mingazova. Jako by se z toho snad stávala nějaká tradice. Nevyjde-li zápas podle představ - může za to Mingazov!

Záložník Budínský a kouč Weber se v pozápasovém rozhovoru vyjádřili, že chování Mingazova nechápou. Oba záložníkovi pražské Slavie nemohou odpustit to, že před pátým gólem pokračoval ve hře a nezajímalo ho, že hostující Janečka leží na zemi. Jenže ono to nebylo úplně tak, jak karvinští prezentují.

Ruslan Mingazov se prosazuje až v poslední době.

Ruslan Mingazov se stal terčem kritiky, nebo spíše závisti?

Zaprvé Ruslan Mingazov neměl důvod přerušovat hru, jelikož to vůbec nevypadalo, že by karvinský obránce nemohl pokračovat v zápase. Na první pohled se zdálo, že Janečka pouze prohrál souboj a až o vteřinu později se začal kácet k zemi. To už byl ale Mingazov v rozletu a těžko měl čas sledovat, co se děje za jeho zády.

Dalším důvodem proč turkmenský záložník byl v právu je fakt, že on byl tím, kdo byl faulován. Byla tedy udělena výhoda a Mingazov si to po právu pelášil k bráně Karviné. Na hřišti je jenom jeden člověk, který má rozhodovat o přerušení hry a to je rozhodčí!

„I pomezní sám říkal, ať hrajeme dál, že nejde o vážné zranění,“ prohlásil na tiskové konferenci kouč pražské Slavie Jaroslav Šilhavý.

Kouč Jaroslav Šilhavý chce mistrovský titul. I když to nevyhlašuje do světa.

Kouč Jaroslav Šilhavý se zastal svého svěřence Mingazova.

Třetím a posledním faktem, který dokazuje nevinu Ruslana Mingazova, je to, že svěřenec kouče Šilhavého zranění Janečky ani vidět nemohl. Byl obrácen zády a tudíž je tedy zcela z obliga.

I přes tyto tři důvody se jistě i v budoucnosti najdou lidé, kteří budou Mingazova urážet a svádět na něj své neúspěchy. Karviná i tak prohrávala 4:2 a Slavia byla nad její síly a místo aby její trenér uznal kvalitu soupeře, tak kope kolem sebe jako malé dítě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:58 13. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Trapas
  12
 • Sladký
  11
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat