Skandál na tiskovce: Ještě jeden Limberský a jdu pryč, vztekal se Vrba

Pavel Vrba vybuchl a nevysvětlil, proč nenominoval Davida Limberského. | foto: iDNES.cz

Nezapsal ho do nominace na příští kvalifikační zápasy – Pavel Vrba nenominoval David Limberského, beka s řidičsko-alkoholovým průšvihem. Pak sám nezvládl situace, již by měl jako trenér fotbalové reprezentace ustát.

„Ještě jedna otázka a odcházím,“ rozohnil se Vrba na novináře. Ty totiž naprosto logicky zajímalo, proč plzeňského průšvihář vyškrtl ze seznamu mužů, kteří se v posledních dvou duelech úspěšné kvalifikace o mistrovství Evropy postaví Nizozemsku a Turecku.

David Limberský slaví gól do sítě Příbrami.

David Limberský slaví gól do sítě Příbrami.

„Tohle je tiskovka, která se týká nominace na zápasy s Tureckem a Nizozemskem. Jestli chcete tiskovku o Limberském, tak si domluvte s mluvčím nějaký zvláštní termín,“ navrhl poté Vrba. Odezva byla opět samozřejmá: Přišel dotaz, kdy se bude takové setkání žurnalistů s koučem. „To já nevím. Já na té tiskovce nebudu,“ odsekl trenér.

K (ne)nominaci Limberského se už před pár dny vyjádřil šéf asociace Miroslav Pelta, který v rozhovoru pro DVTV řekl: „Mluvil jsem o tom s trenérem Pavlem Vrbou, který na to má stejný názor. Je to věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David Limberský pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva.“

Vrba dnes jeho slova nechtěl komentovat, přidal další díl do skládačky nepovedeného vystoupení. „Lidi, co uvidí, jak vypadá nominace, to snad pochopí. A že k tomu něco říkal pan Pelta? Tak se na to zeptejte jeho. Já myslím, že jste o Limberském napsali až dost,“ pustil se do novinářů.

Limberský boural před třemi týdny na pražském Smíchově, v krvi měl 1,5 promile, navíc se nejprve snažil ztéct a poté policistům vyhrožoval. Od klubu dostal milionovou pokutu, omluvil se, jenže přišel zápas v Příbrami a ukázal, že bylo jeho pokání jen pokrytecké. Gól totiž oslavil imaginárním točením volantu...

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:55 27. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  13
 • Tvl
  12
 • Sladký
  10
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat