jít naiDNES.cz

Fotbalista Deli ze Slavie setřel rasistu: Zavřete pi**, debile, mám double!

Těžko v současné době hledat na českých trávnících více cool fotbalistu, než je Simon Deli (27) z mistrovské Slavie. Stoper z Pobřeží slonoviny, který nedávno pobavil fanoušky svým vůbec prvním rozhovorem v češtině, se teď stal terčem rasistického útoku. A z jeho reakce je zase hit sociálních sítí!

Simon Deli je v České republice už sedm let. Ve Slavii působí od roku 2015 a u fanoušků vršovického celku se těší velké oblibě.

Po posledním zápase s pražskou Spartou (2:1) dal Deli reportérovi O2 TV Sport svůj vůbec první rozhovor v češtině. Bylo vidět, že sympatického Afričana čeští spoluhráči naučili tradiční fotbalovou hantýrku.

„Ty vole, je to trošku těžký. Sezona byla těžká, hrajeme o tři poháry, víš? Ale, kámo, máme double. To je moc důležitý, fanoušci mají radost. Nejlepší sezona,“ vysoukal ze sebe Deli, který svými slovy pobavil nejen reportéra Davida Sobiška, ale i mnoho lidí na sociálních sítích.

Simon Deli nedávno poskytl svůj první rozhovor v češtině a byla to velká sranda.

Simon Deli nedávno poskytl svůj první rozhovor v češtině a byla to velká legrace.

Krátce poté se Deli stal terčem rasistického útoku. 

Na facebookové stránce, kterou spravují fanoušci Slavie, se objevila fotka, kde je Deli ještě se svými dalšími africkými spoluhráči v mistrovských tričkách a společně oslavují již zmíněný double (zisk ligového titulu i poháru v jedné sezoně, pozn. red.).

„Negři v triku,“ odplivl si v komentářích pod zmíněným snímkem jistý Petr Dušek, který rozhodně není fanouškem Slavie.

Překvapivě se za pár hodin ozval sám Deli, jenž se s rasistou vůbec nemazal. 

„Zavřete pi**, debile. Mám double,“ napsal mu. 

Tomu se říká stěr!

Reakce elegantního slávistického obránce teď koluje po internetu a Deli je pro svůj dokonalý stěr mnohými označován za frajera a vzor pro ostatní fotbalisty, kteří přijdou do styku s rasisty.

Fotogalerie

Komentáře

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat