jít naiDNES.cz

„Porazíme všechny, už teď jsme mistři světa!“ Ruský tisk oslavuje své fotbalisty

Postup ze skupiny byl velký úspěch, postup přes silné Španěly je přímo megaúspěch! Ruská fotbalová reprezentace zatím na právě probíhajícím mistrovství světa překvapuje i ty největší fotbalové odborníky. Není tak divu, že ruský tisk se doslova rozplývá blahem!

Vítězství nad Španělskem se nerodilo snadno. Rusové prohrávali už od dvanácté minuty 0:1 vypadalo to, že domácí tým šampionát brzy opustí. Těsně před koncem prvního poločasu se ale trefil urostlý forvard Dzjuba a bylo vyrovnáno.

I přestože Španělé dominovali na míči a celkově za zápas vyslali 25 střel, byl stav po devadesáti minutách stále 1:1 a přišlo tak prodloužení. Ani v něm gól nepadl a byl proto nutný penaltový rozstřel, který lépe zvládli hráči Ruska. Překvapení bylo rázem na světě a v Rusku, kde šampionát probíhá, se začalo bouřlivě slavit.


Naprosto nadšený je z velkého úspěchu výběru kouče Čerčesova ruský tisk, který vidí ve svých borcích budoucí šampiony.

List Sport Express napsal, že ruský tým se ve svém vítězném tažení nehodlá zastavit. 

„Věříme, že dokážeme cokoli. Porazíme všechny. Už teď jsme fotbalovými mistry světa,“ napsal server.

Takhle slavili Rusové svůj postup přes Španělsko.

Takhle slavili Rusové svůj postup přes Španělsko.

„Ty vlastnosti, které pomáhaly ruskému národu v nejtěžších okamžicích jeho dějin, se projevily i ve fotbalu, ve sportovní disciplíně do jisté míry nahrazující válku. Trenér Stanislav Čerčesov skutečně vytvořil rudou mašinu,“ píše se dále v oslavném článku o partě ruských fotbalistů, kterou server Sport Express označil za nejlepší ruský fotbalový výběr v historii.

Rusko na světovém šampionátu zatím hraje skvěle. Tým je ale prý zbytečně plný...

Rusko na světovém šampionátu zatím hraje skvěle.

Jaká proměna. Před startem turnaje Rusům příliš nikdo nevěřil a mnozí tipovali, že Akinfejev a spol. vypadnou již ve skupině.

Teď je z Rusů ale černý kůň turnaje, který svými výkony namlsal fanoušky a média takovým způsobem, že se od něj čekají medaile.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:32 30. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Cože
  8
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat