jít naiDNES.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa bohužel stále bez videa, zkrátka je. Jenže Cristiano Ronaldo se přes to nedokázal přenést a vyloučení nesl dokonce tak špatně, až se z něj rozbrečel! A mezi těmi, kteří ho přispěchali utěšit, byla dokonce i česká legenda Pavel Nedvěd, kterého přitom právě Ronaldův příchod málem stál funkci viceprezidenta Juventusu.

Začala Liga mistrů, svátek každého fotbalového fanouška. A zraky všech se upínají především na italský Juventus, kterému prestižní trofej už několikrát unikla jen o vlásek, což má letos napravit hvězda všech hvězd – Portugalec Cristiano Ronaldo

Prásk, po půl hodině prvního zápasu ve Valencii červená za nesportovní chování.

Fotbalová veřejnost teď neřeší nic jiného, než že musel držitel pěti Zlatých míčů pod sprchy neprávem. Je to pravda, soupeře sice zbytečně poplácal po hlavě, jenže rozhodně nešlo o chování agresivní. 

Ve fotbale se takové věci stávají a dokud nebude video zavedeno plošně, stávat se i nadále budou. Ronaldo ale vyloučení neunesl. Ani trochu, dokonce se cestou do šaten rozbrečel jako malý kluk!

Cristiano Ronaldo nesl vyloučení velmi těžce.

Cristiano Ronaldo nesl vyloučení velmi těžce.

Jak si posléze řada lidí všimla, v tunelu vedoucím do šaten se portugalské hvězdy otcovsky ujal Pavel Nedvěd, legenda Juventusu i českého fotbalu. 

Zdrceného Ronalda poplácal po rameni a poskytl mu první slova útěchy.

Přitom právě Nedvěd málem Ronaldův velkolepý příchod do Juventusu v létě odskákal! Živě se tehdy spekulovalo, že téměř s jistotou přenechá svůj post bývalému trenérovi Realu Madrid Zidanovi, který by právě s portugalskou posilou vytvořil tandem a ten klub z Turína dovede na vysněný evropský trůn.

Pavel Nedvěd utěšuje Ronalda cestou do šaten.

Pavel Nedvěd utěšuje Ronalda cestou do šaten.

„Grande Paolo“, jak se Nedvědovi v Itálii přezdívá, nebyl dokonce přítomen ani pompézní prezentaci Ronalda v dresu Juve. Informace, že už jsou jeho dny ve vedení klubu sečteny, tehdy nejistě odrážel služební cestou do USA, kde měl domlouvat letní přáteláky.

Cristiano Ronaldo nesl vyloučení velmi těžce.

Cristiano Ronaldo nesl vyloučení velmi těžce.

Nakonec se ale odchod nekonal a Nedvěd tak pořád patří mezi vůdce klubu svého srdce. A napjaté vztahy s Ronaldem evidentně nemá, spíš naopak. 

V Itálii píšou o tom, že důrazně oroduje za to, aby byl Portugalcům trest anulován a on tak mohl nastoupit už do dalšího utkání. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:41 18. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  23
 • Haha
  20
 • Sladký
  17
 • Super
  12
 • Tvl
  11
 • Cože
  8
Komentáře