Byl jsem na dně, proto jsem bral drogy! Fotbalový rebel Bednář a jeho zpověď

Roman Bednář (34) ukončil fotbalovou kariéru v červnu roku 2016. Mohl ještě nějaký ten rok rozdávat radost, on ale cítil, že už je čas. A jistě má na co vzpomínat! Bednář nakoukl do reprezentace, sázel góly v prestižní anglické Premier League a stal se miláčkem fanoušků, a to jak během působení v pražské Spartě, tak v dobách, kdy válel za skotský tým Heart of Midlothian. Mnohým ale Bednář utkvěl v paměti ne pro své sportovní úspěchy, ale kvůli drogové aféře z roku 2009. Po letech se k nepříjemnému období bývalý důrazný útočník vrátil a vysvětlil, proč to celé dopadlo ještě dobře.

Roman Bednář byl v roce 2009 bulvárním deníkem News of the World přistižen, jak si nakupuje pět gramů kokainu a marihuany. Jeho tehdejší klub West Bromwich Albion FC ho suspendoval.

Zdálo se, že slibně rozjetá kariéra mohutného útočníka je v troskách. Bednářův manažer Eliot Bantil uvedl, že si tím český reprezentant pravděpodobně zničil kariéru. 

Svůj drogový úlet se Bednář po letech pokusil vysvětlit v pořadu Česká ulička.

„Ano, vyzkoušel jsem to. Přiznal jsem se k tomu a nikdy jsem o tom nelhal. To období bylo strašně černý. Nemyslel jsem si, že mi svět ležel u nohou. Bral jsem to jako únik. Začaly tam deprese, trápil jsem se. Byl jsem na dně a nikdo o tom nevěděl,“ řekl Roman Bednář, který měl podle svých slov ještě štěstí a dopadl vcelku dobře.

 „Někteří kluci spoluhráči dopadli ještě hůř. Já to beru tak, že jsem koupil jenom drogy,“ dodává s ledovým klidem.

Na Bednářovi je vidět, že nejhorší období života už má za sebou. Splnil si konečně svůj sen a má rodinu. Jestli něco ale bývalého kanonýra pražské Sparty štvalo a stále ještě ve spojení s drogovou aférou alespoň trochu štve, tak jsou to reakce Čechů na jeho úlet. 

„Tam (v Anglii, pozn. red.) to vyšlo a za tři měsíce byl klid. Tady to řešíme ještě patnáct let. Tam je společnost jiná, trochu přející. Oni chtějí dobrou reklamu, my špatnou. Český lidi místo toho, aby byli pozitivní, tak vidí raději lidi, že se topí,“ vysvětlil Bednář.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:28 13. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat