jít naiDNES.cz

Zase je nejlepší. Kdo velebí hokejového boha Jágra?

Jaromír Jágr se dostal na třetí místo v historické tabulce nejproduktivnějších hráčů NHL. | foto: ČTK

Jaromír Jágr je zase nejlepším českým hokejistou, opět vládne průběžnému pořadí Zlaté hokejky, prestižní ceny, kterou vyhrál už jedenáctkrát. Velebí ho celý svět, největší osobnosti hokejové historie.

Jeho bilance v anketě, jež určuje nejlepšího hokejistu sezony je neuvěřitelná: jedenáct triumfů. Dominik Hašek, další hokejový bůh, se zastavil na pěti. Teď je Jágr, ve čtyřiačtyřiceti letech tahoun Floridy Panthers, opět na trůnu, na konci sezony se ukáže, zda přidá dvanáctý triumf.

Jeho Kladno, klub, který vlastní, sice zkolabovalo v boji o návrat do extraligy, přesto hokejový kmet sbírá další a další ocenění. Vedle vedení ve Zlaté hokejce je to i posun na třetí místo v historické tabulce produktivity zámořské NHL.

Není divu, že i ty největší postavy hokeje chrlí nadšená slova na Jágrovu adresu. Wayne Gretzky, největší postava dějin, není výjimkou. Jaké superlativy se snesly v poslední době na Jágrovu hlavu?

„Jágr je nejlepší z nejlepších. Jestli existují hokejoví bozi, pak Jágr je jedním z nich.”

Ruský web gazeta.ru

Fotogalerie

“Je to úžasné, slovy se to nedá popsat. Tenhle chlap ve 44 letech nejenže hraje a hraje dobře, ale on tam ani jen tak nezabírá místo. Hodně hráčů ve 37, 38 nebo 39 letech jen tak vyplňuje místo v sestavě. On ale patří k nejlepším hráčům v jednom z nejlepších mladých týmů.”

Wayne Gretzky poprvé

„Existuje jen pár výjimečných, kteří se dokázali dostat na takový level: Jágr, Howe, Chris Chelios, Mark Messier a Jean Beliveau. Abys to dokázal, musíš být jiný, zvláštní člověk.”

Wayne Gretzky podruhé

„Všichni si mysleli, jak tvrdě pracují. Pak však přišel Jágr a oni viděli, jak neskutečně dře. Je pro ně všechny velkým učitelem.”

Generální manažer Floridy Dave Tallon

„Je to Gordie Howe dneška. Chtěl bych jeho hokejku, abych si ji mohl nechat podepsat. Takhle dobrý podle mě je.”

Trenér Mike Babcock, který vyhrál Stanley Cup a Kanadu dvakrát dovedl k olympijskému zlatu

„Mají v týmu Jaromíra Jágra. To stačí na vzbuzení závisti v jakémkoliv celku NHL.”

Web kanadské televize TSN

„I v těchto dnech, v jeho věku, je úžasné, co dokáže. Pořád má to kouzlo, jak si podržet a pokrýt puk a jak se dostat do střeleckých pozic“.

Sidney Crosby, největší hvězda současnosti

„Od chvíle, kdy přišel jako osmnáctiletý do Pittsburghu, bylo jasné, že je to skvělý hráč. Myslím, že nikoho, kdo ho tenkrát viděl, nepřekvapuje, jak si nyní vede. Je jedním z nejlepších hráčů všech dob.”

Mario Lemieux, někdejší spoluhráč z Pittsburghu

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 8. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  28
 • Haha
  10
 • Trapas
  10
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře