Pondělí 25. května 2020, svátek má Viola
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Krásné gesto spoluhráčů Radima Nováka: Chtějí podporovat jeho nenarozené dítě

  Radim Novák s manželkou Martinou. Té se brzy narodí jejich syn. | foto: Facebook

  Když se Radim Novák (†42) v listopadu loňského roku dozvěděl, že má rakovinu slinivky, chvíli zvažoval alternativní léčbu. Pak se ale stal zázrak, jeho manželka Martina po mnohaletém manželství otěhotněla a on si měl uvědomit, že chce podstoupit cokoliv, jenom aby mohl s vytouženým miminkem strávit co nejvíce času. Když 12. května své nemoci podlehl, jeho kamarádi slíbili, že tu pro jeho dítě budou za něj.

  Radim Novák nebyl nejslavnější český fotbalista, mezi svými spoluhráči byl ale velmi oblíbený. V boji se zhoubným nádorem tak nebyl sám.

  Ačkoliv kvůli rakovině slinivky břišní nemohl pracovat, jeho kamarádi z fotbalového prostředí ho rozhodně nenechali ve štychu. A to hlavně parta, která v sezoně 2011/12 vydřela postup do Gambrinus ligy, ale kvůli nevyhovujícímu stadionu se museli smířit pouze s druhou ligou.

  „Přibližně deset kluků si nastavilo trvalý příkaz a pravidelně posílali Radimovi peníze, aby nestrádal. Další kluci ho finančně podporovali nárazově. Měsíčně mu tak mohlo chodit přes dvacet tisíc a i něco navíc, podle toho, jestli přispěl i někdo další,“ prozradil Expresu zdroj z fotbalového prostředí, podle něhož nyní rozhodně nedojde k hromadnému rušení trvalých příkazů k platbě.

  „Skoro všichni budou posílat dál, protože se rozhodli, že chtějí podporovat Radimovo nenarozené dítě. Radima měli všichni rádi a tohle je to nejmenší, co můžou udělat,“ vysvětlil nám náš zdroj s tím, že jde převážně o partu, která se každý rok schází v Ústí nad Labem a hraje vzpomínkový zápas, ale přispívají například i někteří fotbalisté z Teplic.

  „Malému to tátu nenahradí, ale aspoň bude vědět, že má na světě strejdy,“ uzavřel náš zdroj.

  Fotogalerie

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

  Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 25. května 2020, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz