Petra Kvitová kraluje na kurtu, ale... Její tvář říká, že něco není v pořádku

Tenistka Petra Kvitová (28) po nevydařeném turnaji v Brisbane zaválela a v Sydney urvala první letošní titul. A to po strhujícím finále, v němž přehrála soupeřku, která se v průběhu turnaje vypořádala i se světovou jedničkou. Jenže zatímco fyzička naší lvici slouží, z jejího vzhledu lze vyčíst, že něco není tak úplně v pořádku. Ve tváři totiž Kvitová působí, jako by se snad potýkala s psychikou! Můžou za to nervy spojené s probíhajícím soudem?

Vstup do série turnajů v Austrálii se jí nepovedl, na to však Petra Kvitová dala hodně rychle zapomenout. Na turnaji v Sydney zaválela, bere první zlato v letošním roce a už šestadvacátý vavřín na okruhu WTA.

Ve finále naše nejlepší tenistka zdolala domácí hráčku Ashleigh Bartyovou, která na cestě turnajem porazila i světovou jedničku Simonu Halepovou. Šlo o strhující zápas, při němž rozhodl až třetí set. V něm přitom Petra prohrávala 0:3, pak se jí ale povedl famózní kousek, otočila a nakonec zápas vyhrála.


Fyzicky se tedy Kvitové daří, snad nikomu ale nemohlo uniknout, že na první pohled působí, jako by s ní nebylo něco v pořádku. Tenistka, která se vždy vyznačovala silnou postavou, drasticky hubne.

Petra Kvitová slaví první titul v letošním roce.

Petra Kvitová slaví první titul v letošním roce.


Zatímco ještě nedávno její postavu všichni obdivovali, teď se fanoušci začínají strachovat. Kvitová už totiž není jen hubená, ale přímo vyzáblá. Kila sice průběžně shazuje už od minulého roku, ale nyní se zdá, že může jít o poruchu příjmu potravy. Vzhledem k tomu, že je ve vynikající tenisové formě, je to víc než nepravděpodobné. Ale v pořádku rozhodně nevypadá. Znát je to především při pohledu do její tváře.

Kvitová v Sydney zaválela, působí ale neuvěřitelně pohuble.

Kvitová v Sydney zaválela, působí ale neuvěřitelně pohuble.

Co se s naší lvicí děje? Odpověď se přímo nabízí. Koncem loňského roku odstartoval soud s Radimem Žondrou, mužem, jenž je obžalován z přepadení, které Kvitovou téměř na rok vyřadilo ze hry. Ona sama právě Žondru označila za pachatele, který ji v jejím prostějovském bytě vážně pořezal.

Zprvu se sice zdálo, že Žondrovo odsouzení bude jen formalitou, soud se ale postupně přelil ve velkou tahanici. Obžalovaný oplývá sebevědomím, na dobu útoku má mít pevné alibi a jeho advokátka se teď snaží Kvitovou vykreslit jako psychicky labilní osobu.

Aktuálně se vše vyvíjí tak, že by tenistka měla být před soud v únoru předvolána.

Petra Kvitová vypadá velmi pohuble.

Petra Kvitová vypadá velmi pohuble.

Je snad právě to příčinou počínajících problémů? Nebo Kvitová s žádnými problémy ve skutečnosti nebojuje a musíme se spolehnout jen na její vyjádření, že se po fyzické stránce cítí skvěle?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:42 neděle 12. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  103
 • Cože
  21
 • Super
  16
 • Haha
  15
 • Tvl
  15
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat