Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Otec miminka Petry Kvitové: Vaněk už má dva syny s exmanželkou. Ta mu „útěk“ neodpustila

  Radostnou novinku přinesla všem fanouškům přední česká tenistka Petra Kvitová, které se před dvěma dny narodil syn Petr. Tisíce gratulací se jí seběhly z celého světa, také manžel Jiří Vaněk už narození stihl oslavit s partou několika přátel včetně legendárních hokejistů. Premiéra to pro něj ovšem není. S exmanželkou Markétou Kochtovou už dva syny má, oba sportovce. A právě kvůli první rodině neměl vztah s Kvitovou na růžích ustláno.

  Jiří Vaněk a Petra Kvitová se totiž dali dohromady za poměrně pikantních okolností. Trenér si vzal slavnou tenistku pod křídla, tehdy zatím jen po sportovní stránce, v roce 2016.

  Tedy ve stejném roce osudového přepadení, kdy na Kvitovou v jejím bytě nožem zaútočil recidivista Radim Žondra. Útočiště našla právě u svého kouče a tehdy ještě i jeho rodiny. Vaněk žil s bývalou skvělou tenistkou Markétou Kochtovou, se kterou má dva syny, dospívající sportovce.

  Jenže nedlouho poté se začalo jejich sedmnáctileté manželství rozpadat. Ještě když byla Kochtová jeho manželkou, zjistila redakce Expresu v roce 2020, že Jiří Vaněk přespává naopak právě u Kvitové.

  „Vždyť nebylo žádným tajemstvím, že Petra Kvitová na oplátku poskytla trenéru Vaňkovi v jeho složité životní situaci azyl, aby v jejím prostorném apartmá v části pro hosty několikrát přespal. Byla to však jen mimořádná výpomoc v době, kdy v jeho bytě probíhají stavební úpravy a kdy vzhledem k pandemii koronaviru bylo prakticky vyloučené sehnat náhradní bydlení. Oba spolupracují čistě v profesionální rovině trenér–hráčka,“ mlžil tehdy mluvčí Kvitové Karel Tejkal, když ho oslovil Blesk.

  Jenže to nebyla tak úplně pravda. Mezi Vaňkem a Kvitovou toho nepochybně už tehdy bylo víc než jen čistě profesionální vztah. Tušila to i v té době jeho stále ještě zákonná manželka Kochtová.

  „Nechci být neslušná. Já nikdy nic nekomentovala a ani nebudu,“ uvedla stroze na dotaz Expresu.

  Pak už věci nabraly rychlý spád, a to hezky rok po roce. V srpnu 2021 Kvitová a Vaněk potvrdili, že tvoří pár. Další léto oznámili zásnuby. Rok nato měli svatbu a ten letošní se jim narodilo miminko.

  Až dosud jim přitom lidé okolnosti vzplanutí jejich lásky rádi připomínali. Ještě po loňské svatbě se objevovaly komentáře, že není k čemu gratulovat, protože Kvitová odvedla tátu od rodiny. Ostře reagovala také exmanželka Kochtová, která v den svatby zveřejnila fotku se svým novým partnerem, hokejovým agentem Robertem Spálenkou.

  „22. července, datum mého štěstí!“ vzkázala na sociálních sítích.

  Teprve až miminko dalo, zdá se, na ožehavou minulost zapomenout. Gratulace na sociálních sítích Petry Kvitové přebíjejí veškeré útoky. Jiří Vaněk mezitím vyrazil do vyhlášené hospody Střídačka syna Petra zapít s přáteli.

  Jiří Vaněk s přáteli zapíjel narození syna Petra. Nechyběli ani slavní hokejisté, například Martin Ručinský.

  A ne jen tak ledajakými přáteli. Nechyběl majitel restaurace a legenda z Nagana Martin Ručinský, ale i další bývalí hokejisté Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka či tenista Roman Jebavý.

  Fotogalerie