Pražská Slavia byla před sezonou považována za největšího aspiranta na titul. Parta kouče Trpišovského ale absolutně nezvládla nadstavbovou část a soutěž nakonec opanovala podceňovaná Plzeň. Bývalý ligový útočník Petr Švancara by ale i tak klub z Edenu za výkony v uplynulém ročníku pochválil.
„Jejich defenziva letos dostávala hloupé góly, i jejich brankáři, kteří jsou jinak podle mě top, dělali hrubé chyby. Jsou to ale také jenom lidé a dolehlo to na ně. Za mě jde ale Slavia pořád správným směrem a nestranným fanouškům dělá radost v Evropě. Mě zase letos bavili a přeji si, aby pokračovali v té práci, kterou už několik let dělají,“ řekl Expresu na úvod Švancara.
Mezi fotbalovými experty a fanoušky se dlouhodobě šíří názor, že Slavii po zimním odchodu Jana Kuchty do Ruska chybí elitní střelec. Švancara, který se dlouhodobě zastává kritizovaného Stanislava Tecla, však nesouhlasí.
„Standa Tecl má Slavii pořád co dát, dobře fungoval jako mentor, byl to kapitán. Je otázka, jestli nechce být více vytížený a stát se ještě větším lídrem v jiném týmu. Co se týče posil, o Slavii se ale vůbec nebojím, podle mě ani moc posilovat nemusí, kádr mají silný. Myslím, že Sparta je na tom daleko hůř. Těm odejde jeden z částečných lídrů Adam Hložek a já tvrdím, že oslabení bude i konec Bořka Dočkala,“ odhaduje Švancara.
Nedávno se objevila spekulace, že by do Slavie po vypršení smlouvy mohl zdarma zamířit sparťanský forvard Matěj Pulkrab.