jít naiDNES.cz

Kdo je Petr Koukal? Muž, který dokáže prodat bulimii i rakovinu

Petr Koukal s manželkou | foto: iDnes.cz

Stojí za svou ženou. Prý v dobrém i zlém. Teď ale především jako obchodník s její nemocí, bulimií. Petr Koukal, manžel slavné biatlonistky Gabriely Koukalové, dříve Soukalové, v těchto záležitostech umí chodit.

Léto 2012. Česko nastupuje při slavnostním zahájení olympijských her v Londýně. V čele jde vlajkonoš, který nezapadá do velkých jmen historie českého sportu. Přesto má tu čest nést modro-bílo-červený prapor.

Petr Koukal. Badmintonista.

Je to zvláštní v zemi, kde je tenhle sport na samém okraji popularity. Navíc Koukal není ani v něm žádnou extrahvězdou. Pravda, v Česku vládne, ale za hranicemi patří celou kariéru k průměru.

Petr Koukal byl na olympiádě v Londýně vlajkonošem české výpravy.

Petr Koukal byl na olympiádě v Londýně vlajkonošem české výpravy.

Přesto se dostává do společnosti olympijských vítězů a extrahvězd, sportovců, kteří nesli na olympiádě vlajku: Štěpánka Hilgertová, Lukáš Krpálek, Eva Samková, Václav Chalupa, Martin Doktor, Aleš Valenta, Martina Sáblíková. Dokonce i samotný Jaromír Jágr.

Ano, najdeme i menší jméno, například Květoslava Svobodu v roce 2004 v Aténách. Jenže ten měl na kontě světové medaile, navíc závodil v plavání, což je globální sport naprosto jiné kategorie než badminton.

A najednou je tu Koukal.

Tenhle chlapík je prostě šikula. Marketing, tedy schopnost se prodat, má v malíčku.

V roce 2010 mu byla diagnostikována rakovina varlat. On se neuzavřel do sebe, nýbrž s nemocí bojoval v přímém přenosu. Na svém příkladu chtěl ukázat chlapům, aby se nebáli kontrol, aby nebagatelizovali nebezpečí.

Petr Koukal si zahrál na olympiádě v Londýně a Rio de Janeiru.

Petr Koukal si zahrál na olympiádě v Londýně a Rio de Janeiru.

Jako příjemný bonus k tomu byla pozornost, která na něm ulpěla. A Koukal se s ní naučil pracovat. Je to sice asi drsně řečeno, ale mezi známé sportovce se nedostal díky úspěchům, ale proto, že onemocněl.

Díky svému příběhu se také stal olympijským vlajkonošem a možná v té chvíli mu docvaklo, že umí i něco jiného než badminton.

Koukal umí prodávat emoce. Když se seznámil a později oženil se slečnou Gabrielou, najednou jich dostal přehršel. K(S)oukalová byla vždy studnicí nevšedních výkonů, ale také výroků, zkazek, ztřeštěnosti.

K tomu také – na rozdíl od manžela – získávala velké medaile, na olympiádě i mistrovství světa.

Petr Koukal se vrátil k badmintonu po rakovině varlat.

Petr Koukal se vrátil k badmintonu po rakovině varlat.

I biatlonoví mocní, například šéf svazu Jiří Hamza s šéftrenérem Ondřejem Rybářem, se v tu chvíli hrozili toho, že jejich hvězda podlehne manželovi.

Stalo se. Koukalová nejprve čím dál více nezapadala do týmu. A nyní vznikla kniha, která dala biatlonu po čenichu.

Událo se přesně to, před čím Hamza a spol. varovali. Koukal prodává příběh své ženy, umí vystihnout, co je zajímavé pro většinu čtenářů. Proto je kniha plná sexu, osobních útoků i bulimie, jež Koukalovou údajně dlouhá léta mučila.

Pište si, že se biografie bude prodávat dobře. Na to má Koukal čich.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:32 čtvrtek 16. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  161
 • Trapas
  150
 • Tvl
  22
 • Haha
  18
 • Cože
  15
 • Sladký
  14
Komentáře

Mohlo by vás zajímat