jít naiDNES.cz

Francie jako africký nároďák? „Migranti ji dělají takovou, jaká je,“ píší média

Některá média označují Francii za další africký tým na šampionátu! | foto: Profimedia.cz

Drtivé převahy hráčů černé pleti ve francouzské fotbalové reprezentaci si musel všimnout každý, kdo sleduje probíhající světový šampionát. Platí to i pro africká média – ta začala národní tým Francie dokonce označovat za šestý africký nároďák! „Migranti dělají Francii tím, čím dnes je a jakou bude zítra,“ napsal dokonce africký list La Pays.

Rasismus je ve fotbalových kruzích velkým tématem a na boji proti němu si zakládá i samotná FIFA. Když se ale začaly objevovat zlé hlasy na adresu reprezentace pořadatelského Ruska, že v týmu nemá žádného hráče tmavé pleti, to už bylo nepochybně za hranou (psali jsme ZDE).

Kdo se podobného nařčení obávat nemusí, to je nepochybně favorizovaná Francie. V ní totiž černošští fotbalisté afrického původu drtivě přečíslují i rodilé Francouze. A toho se začala chytat africká média!

„Ze 34 hráčů reprezentace jich je 23 z Afriky (20 černých a 3 Arabové), 7 Francouzů a 4 další jiného původu. V kostce, Afrika pokračuje na mistrovství skrze své syny,“ informuje například list Aujourdhui au Faso, který také píše, že Afričané mohou být hrdí na „africkou Francii“, která vyřadila Argentinu a pomstila tím jejich kontinent.

Argentinci totiž ve strhujícím čtvrtém kole základní skupiny poslali domů Nigérii.

Kylian Mbappé je jednou z největších francouzských hvězd.

Kylian Mbappé je jednou z největších francouzských hvězd.

V podobném duchu ovšem o Francii, kterou na šampionátu táhne třeba mladík Kylian Mbappé, syn Kamerunce a Alžířanky, píší i další média. Podle listu Le Pays africké naděje na mistrovství neskončily vyřazením Senegalu, ale pokračují společně s francouzským týmem.

Jednou z hvězd Francie je N´golo Kante, jehož předci pocházejí z Mali.

Jednou z hvězd Francie je N’Golo Kanté, jehož předci pocházejí z Mali.

„Mbappé a Samuel Umtiti jsou původem z Kamerunu, N’Golo Kanté z Mali, Blaise Matuidi má angolský a konžský původ, Paul Pogba z Guineje, Nabil Fekir je alžírského původu,“ vyjmenoval list pár z hráčů afrického původu, kteří tvoří kostru francouzského týmu.

„Stoupenci krajní pravice nesmí zapomínat, že jsou to migranti, kdo dělá z Francie to, čím je nyní a čím bude zítra,“ píše pak Le Pays.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 neděle 4. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  126
 • Tvl
  33
 • Haha
  25
 • Super
  15
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
Komentáře

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat