jít naiDNES.cz

Kapitán Voráček neskousl nové dresy: „Prostě se mi nelíbí,“ prohlásil před MS

Jakub Voráček prohlásil, že se mu nové reprezentační dresy nelíbí. | foto: Profimedia.cz

Už už se zdálo, že si český národ na nové hokejové dresy zvykl. Původně provázely nasazení lva s pukem v tlamě na výsadní místo státního znaku emoce, ty ale po několika měsících utichly. Jenže krátce před bratislavským MS si do nového hokejového loga rýpl muž, od něhož by svaz čekal největší zastání: kapitán Jakub Voráček. „Mně se ty dresy prostě nelíbí,“ prohlásil ryšavý hokejista.

Na aféru kolem nového loga hokejového svazu a zároveň obměněných dresů národního týmu si jistě vzpomínáte. Tradiční státní znak nahradil lev s pukem v tlamě, což zejména u fanoušků vyvolalo negativní emoce. Mnozí poukazovali i na to, že logo tak trochu kopíruje švédskou automobilku Scania.

Během téměř jednoho roku aféra utichla, čeští hokejisté v nových dresech odehráli několik zápasů a zdálo se, že si hráči i fanoušci na změnu zvykli. Jenže tak tomu úplně není.

Jen těsně před startem nadcházejícího mistrovství totiž přišlo téma nových dresů znovu na přetřes. A negativní komentář si neodpustil muž, od něhož by možná na svazu hledali zastání jako u prvního, u kapitána. Tím je ale sympaťák Jakub Voráček, který se už tehdy netajil tím, že se mu změna prostě nelíbí.

„Bylo nám řečeno, ať se k tomu nevyjadřujeme,“ řekl Voráček nejprve serveru iSport.cz, aby následně přece jen nakázané mlčení prolomil, „možná dostanu pokárání, ale jsme v demokracii... Mně se ty dresy prostě nelíbí.“ 

Jakub Voráček prohlásil, že se mu nové reprezentační dresy nelíbí.

Jakub Voráček v novém dresu hokejové reprezentace

Vzápětí ovšem připustil, že pokud se českému nároďáku podaří z Bratislavy přivézt medaili, je vzhled dresů až na vedlejší koleji.

„Nejsem jejich fanouškem, ale když se udělá medaile, bude to tak nějak jedno,“ prohlásil Voráček.

Hokejový svaz, nově pojmenovaný Český hokej, změnu loga i dresů obhajoval třeba i tím, že dosud měl spoustu problémů s používáním vypůjčeného státního symbolu. Svaz si například nemohl dresy právně chránit, a tak prodělával kvůli prodeji padělků. 

Poprvé se čeští hokejisté na MS v nových dresech ukážou v pátek od 20:15 proti Švédsku. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:29 pátek 6. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  172
 • Haha
  26
 • Trapas
  24
 • Tvl
  19
 • Cože
  17
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat