jít naiDNES.cz

Ostuda slovenských fanoušků: Chovali jste se jako opice, zuřil obránce

Slovenští hokejisté se rvali jako lvi a jejich fanoušci se chovali jako dobytek. Po vyrovnaném a strhujícím zápase, který skončil pro Slováky porážkou s Kanadou, se na tribunách domácího týmu strhla mela a na led létaly lahve a plechovky. Obránce pořádajícího týmu Martin Fehérváry to okomentoval slovy: „Naši byli jako opice!“

Slováci sehráli s Kanadou skvělý zápas plný zvratů. Velice rychle se dostali do vedení 2:0 a měli vítězství nad favorizovaným celkem na dosah. Vaz jim ale zlomily tři góly v oslabení. 

Rozhodčí jim navíc neuznal gól Tomáše Tatara na 5:4. Vítěznou trefu vstřelil Mark Stone pouhé dvě vteřiny před koncem. Zatímco u hráčů převládal smutek, fanoušci běsnili. Tak moc, až se za ně někteří domácí hokejisté styděli...

„Jedna věc se mi nelíbí, a to jak to vzali diváci. Každý z nás cítil křivdu a bolest, ale nemůžeme se chovat s prominutím jako opice a na led házet flašky. Tohle se nedělá. Porážku je potřeba přijmout s hlavou,“ řekl pro server Pravda.sk talentovaný slovenský obránce Martin Fehérváry.

„Místo pískání a házení flašek nás mohli povzbuzovat. Nebo kdyby místo pískání během kanadské hymny radši zpívali slovenskou hymnu. Je potřeba umět prohrávat. Chápu, že jsou rozzlobení na rozhodčí, to my taky. Svým chováním neškodí soupeři, ale i nám. Pár sekund se ještě dohrávalo, kdyby něco zůstalo na ledě, mohl se někdo zranit,“ řekl zase pro server Aktuality.sk zkušený útočník Dávid Buc.

Hokejisté Slovenska na letošním světovém šampionátu zatím odehráli tři zápasy. Připsali si jediné vítězství a dvě porážky a patří jim páté místo ve skupině A. Za nimi jsou Dánové, Francouzi a největší outsideři turnaje z Velké Británie.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat