jít naiDNES.cz

Divný název či boj o rozhodčí. Proč je fotbalová liga k smíchu?

Miroslav Pelta, šéf fotbalové asociace, nakonec sehnal partnera pro ligu. Jenže za méně peněz, než si představoval... | foto: iDNES.cz

Ansámbl principála Miroslava Pelty zase ohlásil začátek sezony. Fotbalová liga začala - ubohými výkony nejmocnějších či nečekaně krásným zápasem. Proč je však tahle soutěž, jejíž název se skoro nedá vyslovit, k smíchu? A taky k pláči?

Co o prvním víkendu zaujalo?

Zaprvé ufunění favorité. Sparta i Plzeň, kteří se snaží dostat do Ligy mistrů a shrábnout třísetmilionovou prémii, tak tak porazili Slovácko a Jihlavu.

Spartě pomohl k výhře nad Slováckem i tento faul Tomáše Košúta na mladého...

Spartě pomohl k výhře nad Slováckem i tento faul Tomáše Košúta na mladého útočník Lukáše Juliše. Kopala po něm penaltu.

Zadruhé perfektní zápas v Jablonci. Tady nováček z Karviné vedl už po dvanácti sekundách hry, o poločase měl dva góly navrch, ale domácí nakonec vyhráli 5:3. Třemi brankami se blýskl útočník Tomáš Wágner.

To byla - jak říká staré klišé - reklama na fotbal. Jenže jinak se liga spíše sama podtrhává nohy.

Plzeň, obhájce titul, začala ligu nevýrazným výkonem v Jihlavě. Vědí to i...

Plzeň, obhájce titul, začala ligu nevýrazným výkonem v Jihlavě. Vědí to i trenér Roman Pivarník s asistentem Pavlem Horváthem.

Důvodů je několik. Například ten aktuální - nečekaný vstup generálního partnera a změna názvu soutěže. Ještě v pondělí vedení soutěže představilo nové logo, a to bez jména jakékoli společnosti. Zkrátka 1. liga.

Ve čtvrtek bylo vše jinak, titulárním sponzorem se stala firma provozující portál srovnávající nabídky pojišťoven. Proto teď ePojisteni.cz liga.

Nový název ligy si šprýmaři ihned spojili s Davidem Limberským.

Nový název ligy si šprýmaři ihned spojili s Davidem Limberským.

Hned se vyrojily vtípky o radosti Davida Limberského, který získá lepší krytí pro své automobilové eskapády. Připomínalo se také známé pořekadlo o pojištěných zápasech. Či přišlo na přetřes, zda budou televizní komentátoři pokaždé krkolomně připomínat tečku v tomto sousloví...

To je nadsázka, problém je v něčem jiném. Miroslav Pelta, předseda asociace, totiž nezískal pro ligy partnera, jakého si představoval. Po odchodu loterijního obra Synotu se upnul na čínský směr, jenže ten selhal. Šedesát milionů, jež odtamtud chtěl Pelta přinést, je fuč.

Proto se najednou zjevila firma s menším jménem. Jenže dostatečně obratná, proto ligu získala výhodněji. Mluví se o 40 milionech na rok. To kluby nepotěší.

Rozhodčí budou zase výrazně sledovaní. Na Spartě si na Miroslava Zelinku...

Rozhodčí budou zase výrazně sledovaní. Na Spartě si na Miroslava Zelinku vyšplápli Tomášové Košút (v masce) a Rada ze Slovácka.

Prvním důvodem je to, že byl Pelta přitlačen ke zdi. Partnera potřeboval. Druhým pak image a pověst fotbalové ligy. Tvoří ji jarní eskapády rozhodčí - ať už opilecké či ovlivňující výsledky. Vymést tenhle chlív dostal za úkol nový šéf komise sudích Polák Michal Listkiewicz, jenže ten už to od začátku nemá jednoduché. Holt leze mocným, například místopředsedovi asociace Romanu Berbrovi, do zelí.

K tomu pověst lidí, kteří řídí fotbal. Především samotného Pelty a místopředsedy Berbra. Dalším problémem je vstup klubů do evropských pohárů. Klopýtající Slavii, doma trapná Sparta i Plzeň. Jediný Liberec se zatím předvedl v dobrém rozpoložení. Jenže to je málo.

To vše dohromady dělá z fotbalové ligy soutěž k smíchu i pláči.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:22 28. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  34
 • Trapas
  13
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat