Pondělí 19. října 2020, svátek má Michaela
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Fenin nechápe červenou kartu: To si ke mně nemůžou dovolit, rozhodčí mě má bránit!

  Svůj velkolepý comeback si zcela jistě představoval jinak. Bývalý fotbalový reprezentant Martin Fenin (33) nastoupil ke svému druhému soutěžnímu zápasu za pražské Řeporyje, kam ho dlouhou dobu lákal tamní starosta Pavel Novotný (39). Fenin vydržel na place pouhých sedmnáct minut a musel pod sprchu! Dostal totiž červenou kartu za hrubé nesportovní chování. „Jeden hráč mě provokoval, já ho jen odstrčil, bylo to maximálně na žlutou,“ nechápe Fenin, který se teď bojí toho, že si nějakou dobu nezahraje.

  Bývalý velký talent českého fotbalu Martin Fenin nastoupil do zápasu na půdě Slivence zhruba dvacet minut před koncem utkání. Původně hrát vůbec neměl, aby doléčil zraněná záda.

  Po sedmnácti minutách na hřišti ale přišel souboj s domácím borcem, který pro teplického odchovance znamenal konec. „Prudké vražení do soupeře oběma rukama v přerušené hře do oblasti hrudníku,“ popsal v zápisu o utkání sudí Chrenko, který Feninovi bez váhání ukázal červenou kartu. 

  Fotbalový rebel Martin Fenin ale situaci viděl úplně jinak. Domácí hráč ho prý provokoval a on se pouze bránil.

  „Asi se chtěl proslavit, choval se jako školák. Křičel na mě, že co si o sobě myslím, co jsem dokázal... Ukázal jsem mu tedy, že tohle si ke mně dovolit nemůže. On na mě pak vyběhl, já ho od sebe odstrčil, on spadl a přihrál to. Bylo to maximálně na žlutou kartu, kterou jsme ale měli dostat oba. Nakonec jsem červenou dostal jen já. Kdybych mu dal facku nebo něco, pochopím to. Tohle je ale trapné a je to škoda pro ty lidi, co se přišli podívat. Dostal jsem stopku za nic,“ řekl Expresu smutným tónem Fenin.

  Martin Fenin dostal ve svém druhém zápase za Řeporyje červenou kartu po...

  Martin Fenin dostal ve svém druhém zápase za Řeporyje červenou kartu po sedmnácti minutách na hřišti.

  Rozhodčí by mě měli bránit, Novotný se smál

  Coby bývalý reprezentant si Fenin bude asi muset zvyknout, že ho v 1. A třídě budou méně slavní hráči často okopávat a prokovat. On podle svých slov ale není ten typ fotbalisty, který na hřišti jen tak vypění.

  „Mně to je jedno, já se vyprovokovat nenechám, ale musíme si říct, že jsem ve fotbale něco dokázal. Když si na mě někdo bude vyskakovat, odstrčím ho, to je normální. Ten rozhodčí by mě měl spíš chránit. Za celou svou kariéru jsem tak obrněný, že mě nic nerozhodí,“ říká Fenin, který se těšil, že se příští týden představí domácím fanouškům a nastoupí konečně v základní sestavě.

  K tomu s největší pravděpodobností nedojde. Fenin ale tvrdí, že se jeho klub proti rozhodnutí sudího odvolá. 

  Martin Fenin v dresu Řeporyjí.

  Martin Fenin v dresu Řeporyjí

  Fotbalista nám sdělil, že případné odvolání konzultoval také se svým kamarádem a starostou Řeporyjí Pavlem Novotným. Toho prý červená karta pro Feňu pobavila.

  „Smál se tomu a říkal, že to musíme vyřešit, tak uvidíme. Odvoláme se určitě, protože tohle není na červenou. Snad mi nedají nic, maximálně jeden zápas. Je to má první červená karta v životě,“ řekl na závěr Fenin.

  Fotogalerie

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 19. října 2020, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz