Nová Koukalová je tu, moc se ale neradujte: Konec možná už po sezoně, hlásí Davidová

2. prosince 2019
Když Gabriela Koukalová v neděli oplakávala vyřazení ze StarDance, mladičká Markéta Davidová zrovna v Östersundu potvrzovala roli její nástupkyně na biatlonovém trůnu. Ve sprintu dojela třetí a v pouhých 22 letech byla už popáté mezi individuálními vítězi Světového poháru. Moc se ale neradujte. Davidová má v plánu už poměrně brzy s biatlonem seknout!

Český biatlon ji konečně našel, nástupkyni po Gabriele Koukalové, která předčasně a nečekaně ukončila kariéru a ještě na rozloučenou pořádně rozvířila ve stále populárnějším sportu prach. Markéta Davidová potvrzuje roli nové zimní královny a letošní sezona by mohla být tou její.

V nedělním sprintu Světového poháru žen na 7,5 km obsadila skvělou třetí příčku, měla čtvrtý nejrychlejší čas a bezchybnou střelbu. V pouhých dvaadvaceti letech je to skvělá vizitka a příslib do dalších závodů.

Nedělejte si ovšem příliš velké naděje na to, že je český biatlon na dlouhá léta dopředu zajištěn a že nám Davidová bude dělat ještě lepší jméno než třeba před ní Koukalová. Ačkoliv do světa profesionálů sotva vstoupila, už pomýšlí na odchod.

Markéta Davidová vyhrála první závod Světového poháru v kariéře.

Markéta Davidová na stupni vítězů

Její plán totiž zní: Olympiáda a dost. Po hrách v Pekingu plánuje půvabná biatlonistka skončit, ráda by se totiž věnovala veterině, kterou si jakožto velká milovnice zvířat vysnila. 

Plán jí zatím vychází, letos udělala přijímačky na veterinární fakultu a studium přerušila. Nastoupit může kdykoliv do tří let, což znamená klidně právě po olympiádě v Pekingu.

Zároveň to ale znamená, že může lyže a pušku hodit za hlavu třeba hned.

Mimo biatlonu jsou její největší vášní koně.

Mimo biatlonu jsou její největší vášní koně.

„Jsem tam zapsaná a mám přerušeno, takže mohu kdykoliv nastoupit. Klidně mohu i po téhle sezoně skončit a pustit se do veteriny,“ zaskočila Davidová před měsícem v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Vzápětí dokonce prozradila, že zcela reálně o konci kariéry uvažovala už letos, jakmile ji na školu vzali. Nakonec přece jen u biatlonu prozatím zůstala.

„Docela dlouhou dobu jsem uvažovala, že začnu studovat hned. Ale dozvěděla jsem se o mém přijetí až koncem léta, kdy jsem už měla za sebou kus přípravy na další sezonu. Nakonec jsem si řekla: Aby to mé trápení na trénincích nepřišlo úplně vniveč, minimálně tuhle sezonu odjedu,“ řekla Davidová.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 úterý 31. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • 60
  • 59
  • 56
  • 55
  • 48
  • 43
Komentáře