Pohřeb Mariána Čišovského: V Plzni se loučili s fotbalistou, který prohrál boj s ALS

3. července 2020
Rodina, spoluhráči i kamarádi se dnes odpoledne ve Velké obřadní síni na Ústředním hřbitově v Plzni loučili s bývalým fotbalovým obráncem Viktorie Plzeň Mariánem Čišovským (†40). Slovenský sportovec dlouhých šest let bojoval s nevyléčitelnou a vzácnou chorobou ALS.

K obřadní síni jako první zhruba hodinu před pohřbem dorazili bývalí hráči Viktorie Plzeň Marek Bakoš a Matúš Kozáčik, kteří v současné době u klubu působí jako trenéři. Oba přinesli květiny.

Chvíli po nich dorazil i legendární záložník Pavel Horváth, který v Plzni s Čišovským nastupoval a dnes trénuje ligovou Příbram. Na místě se objevil také fotbalový rebel David Limberský, jenž ale dorazil bez manželky Lenky, která před pár dny porodila.

Rozloučit se s Čišovským přišel také problémový fotbalista Martin Zeman, který v současné době obléká dres Slovanu Liberec.

Dorazil i fotbalista Martin Zeman, který v Plzni dříve hrál.

Dorazil i fotbalista Martin Zeman, který v Plzni dříve hrál.

Brzy dorazili plzeňští šéfové Tomáš Paclík a Adolf Šádek nebo také Roman Berbr, místopředseda fotbalové asociace. 

Těsně před začátkem obřadu se na místě začali scházet také fanoušci Viktorie Plzně, kteří přišli oblečeni v klubových dresech a šálách. 

Rozloučit se přišli i skalní fanoušci Viktorie Plzeň.

Rozloučit se přišli i skalní fanoušci Viktorie Plzeň.

Zraněné koleno a pak zdrcující diagnóza

Mariánu Čišovskému diagnostikovali lékaři vzácnou chorobu ALS v roce 2014. Vynikající obránce tehdy nenastoupil do přípravy Viktorie Plzeň. 

Nejprve šly z plzeňského klubu zprávy, že Čišovský má problémy s kolenem. Brzy se ale začaly šířit informace, že jde o něco mnohem vážnějšího.

Viktoria Plzeň to delší dobu držela v tajnosti, ale brzy se i široká veřejnost dozvěděla, že Čišovský trpí ALS a nejspíše už mu nezbývá moc času.

Nejprve mu dělalo velký problém mluvit, pak se nemohl pořádně hýbat a nakonec skončil na invalidním vozíku a byl odkázán na pomoc druhých. Poslední dny mu prý „fungovala“ už jen hlava.

Čišovský se ale i tak nevzdal. Snažil se bojovat a věřil, že zákeřnou a zatím dosud nevyléčitelnou nemoc porazí. Bohužel se tomu tak nestalo a bývalý hráč Plzně naposledy vydechl ze soboty na neděli, byl obklopen těmi, kteří ho milovali.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:22 sobota 31. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 51
  • 44
  • 43
  • 43
  • 43
  • 43
Komentáře