jít naiDNES.cz

Muradov první zápas v UFC vyhrál a „experti“ šílí: Výhru ti koupil Mayweather!

Dodržel slovo a do oktagonu i na veřejné vážení nastoupil se dvěma vlajkami. Jedna byla uzbecká, druhá česká. Zdá se, že některém českým fanouškům bojových sportů je ale úplně jedno, že populární uzbecký MMA zápasník Makhmud Muradov (29) má české srdce! Po jeho první výhře v prestižní organizaci UFC ho někteří „experti“ na sociálních sítích nepochopitelně obvinili z toho, že byl zápas zmanipulován!

Bijec Muradov měl na přípravu pro premiéru v UFC necelé dva týdny. Vyfasoval navíc nepříjemného soupeře, Itala Alessia Di Chirica, jenž v minulosti porazil zkušeného českého bijce a dnes renomovaného trenéra Andrého Reinderse.

Na takto těžkého soka ještě za svou kariéru Muradov dost možná nenarazil. Přesto ho dokázal porazit na body a připsal si tak první výhru v zámořské organizaci, do níž se před ním nedostal žádný jiný Uzbek.

I přestože Muradov vždy říká, že Česká republika je jeho druhý domov, po jeho vítězství se na sociálních sítích vyrojilo mnoho rádoby expertů, kteří do světa hlásají, že Muradov vyhrál neprávem.

„Z takového ukradeného vítězství bych radost neměl. Jak mi byl Ital na začátku nesympatický, teď ho lituji. Šel do zápasu, který nemohl vyhrát, jedině k. o. Rozhodčí to měli ošéfované, notičky byly jasné,“ nechal se na sociální síti slyšet „expert“ Roman Kejchal.

A bohužel nebyl zdaleka sám.

Výhru ti koupil Mayweather!

Někteří jsou ještě větší konspirátoři (a šílenci) a tvrdí, že Muradovovi „koupil“ výhru fenomenální boxer Floyd Mayweather.

„Jasná prohra, ale Floyd asi dobře zaplatil,“ píše jistý Jakub Košař.

Makhmud Muradov s legendárním boxerem Floydem Mayweatherem.

Makhmud Muradov s legendárním boxerem Floydem Mayweatherem

Mayweather je totiž šéf a zakladatel The Money Teamu (TMT) a mezi jeho chráněnce patří právě Muradov, který je jediným MMA bijcem v této „stáji“.

Před nedávnem vlivný boxer na sociální síti uvedl, že Muradov je nejlepším zápasníkem na světě. 

Příspěvek měl ohromný ohlas po celém světě a nedlouho poté se Muradov konečně dostal do UFC. Nejspíše z toho důvodu mají někteří lidé pocit, že boxerská legenda „Machovi“ ušlapává cestičku.

Floyd Mayweather je bývalý boxer a také šéf TMT, tedy týmu, za který kope...

Floyd Mayweather je bývalý boxer a také šéf TMT, tedy týmu, za který kope Muradov.

Opravdoví experti mají jasno: Muradov vyhrál právem!

Realita je ale jiná. Muradov je skromný a pokorný sportovec, navíc ohromný dříč, jenž si vše rád odmaká sám. Nepotřebuje takovouto zákulisní pomoc. 

Pro vítězství a úspěch udělá cokoliv a za svou povahu byl nyní náležitě odměněn.

Byl to vyrovnaný zápas, podle skutečných expertů Muradov vyhrál právem. Těsně,...

Byl to vyrovnaný zápas, podle skutečných expertů Muradov vyhrál právem. Těsně, ale zaslouženě.

Důkazem budiž fakt, že ti opravdoví experti se shodují, že Muradov vyhrál zcela zaslouženě a rozhodnutí rozhodčích bylo správné.

Ve třetím kole sice bylo vidět, že mu možná i kvůli extrémně krátké přípravě docházejí síly, ale první a druhé kolo byl lepší než jeho italský sok, a tím pádem v celkovém hodnocení zvítězil. Těsně, ale zvítězil.

Muradov v premiérovém zápase v UFC zaválel.

Muradov v premiérovém zápase v UFC zaválel.

Místo aby čeští fanoušci byli hrdí, že když hokej a fotbal poslední dobou nestojí za nic, existuje sportovec, alespoň s českým srdcem, který sklízí úspěchy už i mezi MMA smetánkou, raději dělají všechno pro to, aby jeho úspěch co nejvíce znevážili.

Naštěstí tito škarohlídi stojí proti významné přesile a „Mach“ si z jejich názorů vůbec nic nedělá.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat