jít naiDNES.cz

Messiho okresní přebor! Převzal roli trenéra i kapitána. Zachrání to ale Argentinu?

Není pochyb o tom, co je zatím největším zklamáním probíhajícího fotbalového mistrovství. Lionel Messi měl svoji Argentinu dotáhnout k vysněnému triumfu, zatím ale paběrkuje a na hřišti není vůbec vidět. I přesto se však podle některých světových serverů dočkal nečekaného povýšení. Svaz mu prý dal na starost vedení týmu a určení sestavy do zítřejšího zápasu s Nigérií! Z Messiho je tak po vzoru Jirky Luňáka z Houslic kapitán a trenér.

Argentina měla být horkým favoritem na zlato, zatím však drží maximálně titul pro největší zklamání turnaje. Po remíze s Islandem a jasné prohře 0:3 s Chorvatskem balancuje na pokraji vyřazení a čelí ostré kritice fanoušků.

O hlavním viníkovi špatných výkonů mají všichni jasno. V Barceloně je Lionel Messi možná nejlepším hráčem světa, jenže Argentinu, která o něj opírá celou svou hru, táhne spíše ke dnu než na vrchol. Ani to ale Messimu zjevně příliš sebevědomí nesráží.

Světové servery Daily Mail či The Sun totiž přinesly informaci, že se skupina starších hráčů právě v čele s Messim rozhodla vystrnadit trenéra Jorgeho Sampaoliho a převzít vedení nad týmem. A svaz měl jejich požadavkům vyhovět!

„Mluvil jsem s Burruchagou (technický ředitel Argentinského fotbalového svazu, pozn. red.), takže vím, že dovolil hráčům převzít velení. Pokud bude chtít Sampaoli proti Nigérii sednout na lavičku, tak může. Pokud ne, tak to také nebude problém,“ sdělil Daily Mailu jeden z členů mistrovského kádru z roku 1986 Ricardo Giusti.

V národním dresu se Messimu dlouhodobě nedaří tolik, jako v Barceloně.

V národním dresu se Messimu dlouhodobě nedaří tolik jako v Barceloně.

Zdá se tedy, že do klíčového duelu s Nigérií povede Argentinu Messi z pozice kapitána i trenéra v jednom. Měl by mít na starosti složení sestavy i taktiku, zkrátka všechny úkony, které až dosud ležely na bedrech kouče Sampaoliho. Z Messiho se tak stává kapitán a trenér, jako byl Jirka Luňák v seriálu Okresní přebor!

Je ale samozřejmě možné, že celá situace je jen nafouknutou bublinou. Na včerejším tréninku totiž nic nenasvědčovalo tomu, by napjatá atmosféra v kabině Argentiny měla až natolik vyeskalovat. Spekulace odmítl i Javier Mascherano, podle něhož jsou vztahy hráčů se Sampaolim zcela normální.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:50 23. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  10
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Super
  6
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře