jít naiDNES.cz

Limberský naštval i vlastní klub. Máme vyjádření k jeho gólovým oslavám

David Limberský, fotbalista, kterému projde vše. | foto: iDNES.cz

David Limberský po autonehodě v opilosti znechucuje nejen fotbalové fanoušky, ale i vedení vlastního klubu. Jeho oslavy gólu v Příbrami pobouřili vedení Viktorie Plzeň, které se od nich distancovalo. Do budoucna se podobnému chování chystá předcházet.

Namísto aby David Limberský poté, co opilý sešrotoval své Bentley projevil alespoň náznak pokory, vesele oslavoval první gól v zápase proti Příbrami parodováním rychlé jízdy autem. To už bylo moc i na vedení fotbalové Viktorky.

„FC Viktoria Plzeň se distancuje od gesta, kterým David Limberský oslavil svoji první branku v ligovém utkání na hřišti Příbrami,“ oznamuje klub v oficiálním tiskovém prohlášení.

Ve svém stanovisku pak vedení klubu pokračuje: „Jakkoliv dokáže vedení klubu pochopit, že po událostech posledních dnů byly gólové emoce Davida Limberského obrovské, zvolené gesto mohlo být vyloženo jako znevážení či zlehčení celé situace.“

Je to již podruhé, co vedení Viktorie Plzeň muselo kvůli chování Limberského zasedat. V pátek ráno se řešila jeho autonehoda a hned dva dny na to její dohra v podobě nevhodných gest po vstřeleném gólu.

„Na klubové úrovni budou provedena další opatření, aby chování a vystupování hráčů FC Viktorie Plzeň nepoškozovalo jméno klubu především směrem k jeho partnerům a fanouškům. Veškeré tyto interní kroky, včetně současné komunikace vedení klubu s Davidem Limberským, však nebudou prezentovány veřejně a hráči ani management klubu se k nim nebudou blíže vyjadřovat,“ dodává vedení klubu.

Že podobným situacím chce do budoucna Viktorka předcházet jasně vyznívá z konce tiskového prohlášení. „Celou situaci nebere klub na lehkou váhu a diskuse se všemi fotbalisty bude velmi důrazná. Jasným cílem je stanovení takových pravidel profesionálního chování a vystupování hráčů, aby se neopakovaly žádné ze situací právě skončeného týdne.“

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 13. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  5
 • Haha
  4
 • Tvl
  4
 • Super
  3
 • Cože
  3
 • Sladký
  3
Komentáře