• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Ligový Expres: Trenér Sparty se bláhově utěšuje. Přitom mu utíká už druhý zajíc

Páté kolo, třetí ztráta, z toho druhá prohra. Fotbalová Sparta opět vrávorá, tentokrát ji srazil v Mladé Boleslavi bývalý slávista Muris Mešanovič. Trenér Václav Jílek se přesto utěšuje, že se nic neděje. Ligový Expres jeho slova rozporuje.

Z Mladé Boleslavi posílal dobré zprávy na Slavii její bývalý útočník Muris Mešanovič. Tři góly Spartě dal, na čtvrtý – vítězný – v poslední minutě přihrál.

Mladoboleslavský útočník Muris Mešanovič dal Spartě tři góly.

„Řeknu to tak, že v Edenu určitě budou mít z tohohle výsledku radost,“ smál se hrdina posledního ligového kola.

Je to tak, Slavii tento výsledek nahrál. Stejně tak Plzni, jenže ta prohrála doma se Slováckem a má svých starostí dost. Trenér Pavel Vrba byl znovu nervózní, jeho tým příšerný.

Takže v překladu: Rovněž utkání v Plzni se slávistům líbilo.

Pozice Pavla Vrby není v Plzni už tak silná jako v minulosti.

Ti totiž porazili v Edenu Liberec 1:0 a předvedli velmi dobrý výkon. Gólman Slovanu Filip Nguyen, o nějž Slavia v létě velmi dlouho usilovala, však podal famózní výkon. Chytil několik tutových šancí, proto je výsledek tak těsný.

Slavia tak už po pěti kolech vede ligu s tříbodovým odstupem před Jabloncem a Plzní. Sedmá Sparta ztrácí dokonce šest bodů.

Trenér Václav Jílek přitom tvrdí: „Nic to neznamená. Viděl jsem Plzeň, předtím Slavii. Nemyslím si, že bychom tady měli mužstvo, které by bylo odskočené. Soutěž je na začátku, pořád je to jen pět kol, je to dílčí ztráta. Je to sice nepříjemné, ale máme před sebou vzájemné zápasy s těmi týmy. Budeme se snažit, abychom tu ztrátu smazali.“

Sparta je na dně, Mladá Boleslav v euforii.

Je to výrok, který musel zaznít, ale současná výkonnost Sparty příliš nenahrává tomu, že by byla podložená.

Letenští už na začátku sezony přicházejí o šanci splnit cíle, které si stanovili.

Jejich ambice jsou každý rok stejné: Vyhrát ligový titul, vyhrát domácí pohár, uspět v pohárové Evropě, tedy postoupit do základní skupiny aspoň v Evropské lize.

Teď je polovina srpna a rekapitulace není pro letenský klub příliš příjemná.

Kapitán Sparty Costa těžko vstřebával prohru v Mladé Boleslavi.

V předkole Evropské ligy doma Sparta jen remizovala s Trabzonsporem 2:2, přitom vedla ještě šest minut před koncem 2:0. Nyní ji čeká odveta v pekelném prostředí: Turci vyprodali stadion pro 42 tisíc diváků během osmi minut.

Nic optimistického.

V domácí lize je to podobné. V pěti kolech jednou remizovala, dvakrát prohrála, jen dvakrát vyhrála. Dostala osm branek, právě defenziva je její zásadním problémem. Pro srovnání, Slavia dostala jedinou branku.

Útočník Sparty Libor Kozák má svůj díl viny na špatném vstupu Sparty do sezony.

Při současné síle Slavie je pravděpodobné, že se mezera mezi oběma týmy bude spíše zvětšovat. Navíc tlak na Jílka poroste, pokud nepostoupí přes Trabzonspor do dalších bojů o Evropskou ligu.

Vyhlídky na novou úspěšnější Spartu není příliš reálná. Jílek s tím zatím není schopen pohnout.