Nadpozemské: Lewandowski dal 5 gólů za 9 minut

Rober Lewandowski, střelec z jiného světa | foto: AP

Na hřišti byl celkem čtvrt hodiny, desetkrát se dotkl míče. Přesto Robert Lewandowski, polský střelec ve službách Bayernu Mnichov, doslova zdemoloval ve fotbalové bundeslize Wolfsburg pěti góly. Všechny trefy vměstnal do necelých devíti minut.

Statistiky ze zápasu dvou adeptů na titul vypadají neuvěřitelně – jako vtip: Bayern Mnichov - Wolfsburg 5:1 (0:1) Branky: 51. Lewandowski, 52. Lewandowski, 55. Lewandowski, 57. Lewandowski, 60. Lewandowski – 26. D. Caligiuri. A to v těchto zjednodušených faktech chybí jeden údaj, polský čaroděj přišel na hřiště až po poločasové přestávce, kdy kouč Pep Guardiola potřeboval kvůli nepříznivému stavu zvýšit údernost mančaftu.

Polský střelec slaví jeden z gólů do sítě Wolfsburgu.

To se celkem povedlo: Lewandowski zničil Vlky za neuvěřitelných osm minut a padesát devět vteřin. „Brutální,“ napsal na Twitter Michael Owen, jeden z nejlepších střelců anglické historie. „Jaký mimořádný moment, neuvěřitelné!“ doplnila ho česká superhvězda Petr Čech.

Mnichovská aréna viděla vskutku historické představení. Posuďte sami, jaké Lewandowski ustavil rekordy. Hattrick, tedy tři branky, zvládl za 3 minuty a 22 vteřin, čtyři góly měl na kontě po sedmi minutách a pět za devět minut bez jedné vteřiny. Dosud platila jiná čísla: Hattrick za pět minut, čtyři branky za sedmnáct a pět za jedenadvacet.

„Hahahahahahaha. Sorry, ale tohle jsem v životě neviděl,“ glosoval na Twitteru obránce Dortmundu Mats Hummels. Lewandowského přitom moc dobře zná, kopali spolu dlouhou dobu v dresu Borussie, odkud Polák zamířil do Bayernu. „Soukromá show nadpozemského Lewandowského,“ napsal prestižní německý web Kicker.

„Co se stalo?“ ptal se kouč Guardiola. A musel si sám odpovědět: „Já nevím. Nerozumím tomu.“ Ani hvězda zápasu vlastně nechápala, co se přihodilo. „Je to šílené, jen jsem chtěl střílet, nic jiného,“ neměl slov Lewandowski.

22.září 2015 v 21:55, příspěvek archivován: 23.září 2015 v 09:36

Na stupnici výkonů od 1 do 10 dávám Lewandowskému 19...

Není divu, byla to mimořádná chvíle, kterou asi nejlépe vystihl komentátor Jaromír Bosák: „Na stupnici výkonů od 1 do 10 dávám Lewandowskému 19...“