Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vízek oslavil výhru nad koronavirem: Slivovice a pak bolehlav! Šel by zase na mariáš

  Mezi více než pětistovku vyléčených Čechů z koronaviru už patří i bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek (65). Legendární útočník pražské Dukly se dobrou zprávu dozvěděl před pár dny a redaktorovi Expres.cz popsal, jak probíhala oslava „vítězství nad koronavirem“. Padla slivovice a druhý den byl pěkný bolehlav!

  „Už jsem negativní, zaplaťpánbůh! Vím to dva dny. Oslavil jsem to včera slivovicí, pil jsem s otcem mé manželky. Byl jsem u nich na Velikonocích v Kralupech. Dal jsem si slivovici do čaje, bylo tam pak na dně, tak jsme si dali i panáčka, bolí mě teď hlava,“ svěřil se nám Ladislav Vízek.

  Není divu, že ho ta troška alkoholu tak zmohla. Milovník čepované plzně totiž strávil čtyři týdny v izolaci a prý si za celou dobu dal jen jedno lahvové pivo.

  „Teď jsem si s chutí dal, když byly ty Velikonoce. Jsem rád, že už jsem mezi zdravými a konečně jsem i vyšel z baráku. Čtyři týdny jsem byl zavřený v izolaci, to bylo strašný. Přišel jsem si jako trestanec, kterého pustili po třiceti letech z vězení. Venku jsem si úplně užíval,“ rozpovídal se Vízek, jehož prý už žádné další testování nečeká.

  „Byl jsem už na všech testech. Řekli mi, že mé tělo si vybuduje protilátky a měl bych být teď silnější a nejspíše bych to teď neměl zpátky chytit. Kamarádi se ale pořád bojí. Když mě vidí, utíkají a říkají: Ježíšmarjá, už je tady, rychle pryč,“ říká s úsměvem na tváři bývalý útočník Dukly.

  Vízek se nám před časem svěřil, že i když byl nakažený koronavirem, žil v domácnosti s dcerou a manželkou, které měly negativní testy. O jejich zdraví se chvílemi i bál.

  „Je neuvěřitelné, že se manželka s dcerou ode mě nenakazily. Nikdo to nechápe. Šmicerovi se také nenakazili. Je to snad jenom nemoc pro staré lidi. A to já jsem byl ještě ten mladší z těch starých. Kdyby mi bylo přes sedmdesát, už bych měl velké problémy. Říkali mi, že jsem to měl hodně silný, testovali mě mockrát,“ říká Vízek.

  Karty mu chybí, na tenis nemá sílu

  Držitel zlaté olympijské medaile z roku 1980 je toho názoru, že se koronavirem nakazil během partičky mariáše ve své hospodě. 

  I tak by ale na karty se svými kamarádi nejraději zašel znovu, kdyby to jen šlo...

  „Jsou ale zavřené hospody, takže karty hrát nemůžu. U nás v bytě je hrát taky nebudeme, to manželka nechce. Venku hrát nemůžeme, tam je zima. Jsme teď odtržený, karty mi chybí, je to jediný sport, který můžu dělat,“ svěřil se Vízek.

  Na pár gamů tenisu, který Vízek také zbožňuje, to zatím nebude.

  „Jsem zesláblý, shodil jsem deset kilo. To je jediné plus té nemoci. Já bych potřeboval ale zhubnout tak třicet kilo. Teď už ta kila navíc zase nabírám. Cítím se pořád jako po chřipce, furt to není na sport, rád bych šel na tenis, ale ještě to na to není. Začnu se pomaličku rozcházet,“ prozradil své plány Ladislav Vízek.

  Ve videorozhovoru výše se dozvíte, jak se Ladislav Vízek nakazil koronavirem a jak ho nemoc ničila.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz