Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Odpornější než kapříci od Horníka! Ztratil jsem chuť na fotbal! Vízek šílí z korupční aféry

  Vízek je znechucený z korupční kauzy, která otřásá českým fotbalem. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Českým fotbalem opět otřásá nevídaný korupční skandál. Do kauzy je zapleten bývalý sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz. Na policejních záběrech je vidět, jak Rogoz promlouvá k rozhodčím, kteří pískali zápas mezi Vyšehradem a Sokolovem. Z jeho slov je evidentní, že bylo utkání zmanipulované. „Je mi z toho tak zle, že jsem ztratil chuť na fotbal,“ okomentoval skandál pro Expres.cz bývalý ligový kanonýr Ladislav Vízek.

  Česká televize v pondělním pořadu Reportéři ČT nabídla unikátní sondu do českého fotbalu. Na zveřejněných záběrech promlouvá bývalý sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz k rozhodčím. 

  „Rozhodnou dvě tři penalty. Víc toho asi nezvládneme,“ říká Rogoz na záběrech během poločasové přestávky zápasu mezi Vyšehradem a Sokolovem. 

  „Chlapi, nezbývá nám než opravdu: Zlomte vaz... soupeři,“ řekl na nahrávce Rogoz směrem k hlavnímu sudímu Jiřímu Houdkovi a jeho asistentům.

  Vyšehrad nakonec v zápase vyhrál 2:1 a podle vyšetřovatelů měl hlavní rozhodčí Jiří Houdek přebrat od Rogoze po zápase úplatek. Na jiných záběrech je vidět, jak se o peníze dělí se svými asistenty, jeden z nich si úplatek ihned uložil do peněženky.

  Rogoz měl také vyvíjet tlak na delegáta utkání Jiřího Kabyla, aby v zápise nezmínil případné chyby rozhodčích. „Vždyť ty jsi normální darebák jako my všichni ostatní, vole. Tak zavři obě oči, řekni: Hele, výborný,“ řekl Rogoz.

  „Žádné peníze jsem nepřebíral a víte, že se k tomu nemůžu vyjadřovat,“ řekl České televizi delegát zápasu Jiří Kabyl.

  Kauzu údajného ovlivňování zápasů odstartovala loni v polovině října policejní razie v pražském sídle FAČR. V aféře figuruje i dlouhodobě nejmocnější muž českého fotbalu Roman Berbr, který strávil skoro tři měsíce ve vazbě a dnes oficiálně nefiguruje v žádné z fotbalových funkcí.

  Podle bývalého fotbalového reprezentanta Ladislav Vízka, kterého redakce Expres.cz oslovila, má ale Berbr stále velký vliv na lidi kolem sebe a rád toho využívá.

  „On je ale na rozdíl od těch, co se teď nechali chytit, chytrý, je v klidu schovaný, zařizuje to zpovzdálí a dostane potom peníze tak, aby to nikdo neviděl. On je hlava všeho,“ myslí si Vízek, jehož nejnovější kauza v českém fotbale pěkně vytočila.

  „Když jsem to viděl, spadl jsem z postele, to není možný! Je to něco tak nestydatého a odporného, jestli se to zamete pod koberec, je to hrůza,“ rozčílil se fotbalový expert.

  Tohle je horší než Horníkovi kapříci

  Vízek je rozhořčený o to víc, když si vzpomene na to, že se jeho zeť Vladimír Šmicer snaží s dalšími legendami očistit český fotbal a někteří mu házejí klacky pod nohy.

  „Jsou to kluci poctiví a bojují, aby byl fotbal čistý. Vláďa je křišťálově čistý člověk, a jestli se k nim nepřidají velké kluby, je to shnilé a nezajímá mě už žádný fotbal,“ říká Vízek.

  Podle bývalého československého reprezentanta je současná kauza ještě odpornější než aféra z roku 2004, ve které hrál hlavní roli kontroverzní fotbalový bafuňář Ivan Horník.

  „Tohle je ještě horší než Horník a jeho kapříci, ten aspoň není tak blbý, aby si takhle s někým předával peníze. Navíc jak se to ještě snaží vysvětlovat a vymlouvají se? Nemají co říct! Jediná jejich šance byla se omluvit národu, lidem, mužstvu a těm, co podvedli, a stydět se. Oni ale ještě kopou kolem sebe. Normální člověk to neudělá. Už to nechci v životě vidět, přišel jsem o všechny iluze a ztratil chuť podívat se v televizi na fotbal. Bafuňařina nikdy nevymizí, tohle svinstvo se musí potrestat,“ řekl na závěr Ladislav Vízek.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

  Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

  Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

  Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

  Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

  Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  Komentáře

  Právě čtete

    Mohlo by vás zajímat

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

   • Zprávy
   • Celebrity
   • Jen pro muže
   • Sport
   • Video
   • Speed
   • jít naiDNES.cz