Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Odpornější než kapříci od Horníka! Ztratil jsem chuť na fotbal! Vízek šílí z korupční aféry

  Vízek je znechucený z korupční kauzy, která otřásá českým fotbalem. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Českým fotbalem opět otřásá nevídaný korupční skandál. Do kauzy je zapleten bývalý sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz. Na policejních záběrech je vidět, jak Rogoz promlouvá k rozhodčím, kteří pískali zápas mezi Vyšehradem a Sokolovem. Z jeho slov je evidentní, že bylo utkání zmanipulované. „Je mi z toho tak zle, že jsem ztratil chuť na fotbal,“ okomentoval skandál pro Expres.cz bývalý ligový kanonýr Ladislav Vízek.

  Česká televize v pondělním pořadu Reportéři ČT nabídla unikátní sondu do českého fotbalu. Na zveřejněných záběrech promlouvá bývalý sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz k rozhodčím. 

  „Rozhodnou dvě tři penalty. Víc toho asi nezvládneme,“ říká Rogoz na záběrech během poločasové přestávky zápasu mezi Vyšehradem a Sokolovem. 

  „Chlapi, nezbývá nám než opravdu: Zlomte vaz... soupeři,“ řekl na nahrávce Rogoz směrem k hlavnímu sudímu Jiřímu Houdkovi a jeho asistentům.

  Vyšehrad nakonec v zápase vyhrál 2:1 a podle vyšetřovatelů měl hlavní rozhodčí Jiří Houdek přebrat od Rogoze po zápase úplatek. Na jiných záběrech je vidět, jak se o peníze dělí se svými asistenty, jeden z nich si úplatek ihned uložil do peněženky.

  Rogoz měl také vyvíjet tlak na delegáta utkání Jiřího Kabyla, aby v zápise nezmínil případné chyby rozhodčích. „Vždyť ty jsi normální darebák jako my všichni ostatní, vole. Tak zavři obě oči, řekni: Hele, výborný,“ řekl Rogoz.

  „Žádné peníze jsem nepřebíral a víte, že se k tomu nemůžu vyjadřovat,“ řekl České televizi delegát zápasu Jiří Kabyl.

  Kauzu údajného ovlivňování zápasů odstartovala loni v polovině října policejní razie v pražském sídle FAČR. V aféře figuruje i dlouhodobě nejmocnější muž českého fotbalu Roman Berbr, který strávil skoro tři měsíce ve vazbě a dnes oficiálně nefiguruje v žádné z fotbalových funkcí.

  Podle bývalého fotbalového reprezentanta Ladislav Vízka, kterého redakce Expres.cz oslovila, má ale Berbr stále velký vliv na lidi kolem sebe a rád toho využívá.

  „On je ale na rozdíl od těch, co se teď nechali chytit, chytrý, je v klidu schovaný, zařizuje to zpovzdálí a dostane potom peníze tak, aby to nikdo neviděl. On je hlava všeho,“ myslí si Vízek, jehož nejnovější kauza v českém fotbale pěkně vytočila.

  „Když jsem to viděl, spadl jsem z postele, to není možný! Je to něco tak nestydatého a odporného, jestli se to zamete pod koberec, je to hrůza,“ rozčílil se fotbalový expert.

  Tohle je horší než Horníkovi kapříci

  Vízek je rozhořčený o to víc, když si vzpomene na to, že se jeho zeť Vladimír Šmicer snaží s dalšími legendami očistit český fotbal a někteří mu házejí klacky pod nohy.

  „Jsou to kluci poctiví a bojují, aby byl fotbal čistý. Vláďa je křišťálově čistý člověk, a jestli se k nim nepřidají velké kluby, je to shnilé a nezajímá mě už žádný fotbal,“ říká Vízek.

  Podle bývalého československého reprezentanta je současná kauza ještě odpornější než aféra z roku 2004, ve které hrál hlavní roli kontroverzní fotbalový bafuňář Ivan Horník.

  „Tohle je ještě horší než Horník a jeho kapříci, ten aspoň není tak blbý, aby si takhle s někým předával peníze. Navíc jak se to ještě snaží vysvětlovat a vymlouvají se? Nemají co říct! Jediná jejich šance byla se omluvit národu, lidem, mužstvu a těm, co podvedli, a stydět se. Oni ale ještě kopou kolem sebe. Normální člověk to neudělá. Už to nechci v životě vidět, přišel jsem o všechny iluze a ztratil chuť podívat se v televizi na fotbal. Bafuňařina nikdy nevymizí, tohle svinstvo se musí potrestat,“ řekl na závěr Ladislav Vízek.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

  Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

  Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

  Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

  Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

  Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz