Komentář: Bosák by měl odejít. Druhou ligu hrát nemusí

25. června
Česká televize přišla o exkluzivní fotbalové zboží – už nebude vysílat tuzemskou ligu ani Ligu mistrů, nejlepší klubovou soutěž světa. Jak zareaguje její elitní komentátor Jaromír Bosák, není jisté. Radit mu nelze, bylo by však škoda, kdyby neodešel za lepším.

Jasně, i ti největší fotbalisté si občas zahráli druhou ligu. Připomeňme dva příklady z posledních let, oba se týkají někdejších českých reprezentantů, jejichž vystoupení v národním mužstvu Jaromír Bosák tolikrát glosoval při zápasech, a to i na mistrovství světa.

Karel Poborský odešel na sklonku kariéry do svého Dynama České Budějovice, když se rozhádal na Spartě a už neměl vyšší ambice.

Pavel Nedvěd se sesunul s Juventusem ze Serie A do soutěže označené písmenem B po korupční aféře. Slavný klub byl pádem potrestán za ovlivňování rozhodčích. Bylo však jasné, že se Nedvěd a spol. hned za rok vrátí, že zase budou kopat na první scéně.

Bosákův případ je jiný.

Jaromír Bosák s manželkou Alenou.

Jaromír Bosák s manželkou Alenou.

Komentátor rozhodně není za zenitem, což ukazuje i současný světový šampionát v Rusku.

Jeho mladší kolegové se sice zlepšují, ale on je pořád jiná třída.

A slovo jiná má dva významy. Zaprvé je to kvalita, zadruhé jde o odlišnost. Bosák je originál, jemuž se sice například snaživý Jiří Štěpán snaží podobat, ale jede na sílu. Jeho pokus o fór v zápase Belgie, kdy jeden z gólů glosoval spojením „zasunul to do friťáku“ s tím, že Belgičané milují hranolky, fakt nebyl nejlepší...

Jaromír Bosák je členem týmu Real Top Praha.

Jaromír Bosák je členem týmu Real Top Praha.

Teď se však nebude moci Bosák předvádět u těch nejzajímavějších zápasů. České televizi sice zůstane Evropská liga a duely reprezentace, ale přišla definitivně o Ligu mistrů i českou nejvyšší soutěž.

Žádná Barcelona, Real, Sparta, Slavia…

Jejich duely budou muset Bosákovi scházet, vždyť i napětí a kvalita fotbalu mají vliv na komentátorův výkon. Česká jednička se těžko spokojí s utkáními druhé nejvyšší soutěže.

Proto by měl odejít.

A z druhé strany: Televize O2, která bude českou ligu i Ligu mistrů už sama vysílat, by měla napnout všechny síly a Bosáka zlomit.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 23. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • 58
  • 33
  • 17
  • 14
  • 11
  • 8
Komentáře