jít naiDNES.cz

Komentář: Z Plíškové je nechybující mašina. Proti Sereně ukázala vlastnost šampionů

Silná slova se hodí: neuvěřitelný, epochální, historický. Obrat, který předvedla ve čtvrtfinále tenisového Australian Open Karolína Plíškové proti Sereně Williamsové, byl prostě úchvatný. Díky němu si zahraje o finále a dál má naději na post světové jedničky.

Michal Hrdlička, manžel Karolíny Plíškové, se stal hitem sociálních sítí. Jeho oslava po zápase byla jako výbuch sopky. „Blázen na svobodě,“ usmál se poté v rozhovoru pro iDnes.cz. „Omlouvám se,“ dodal.

Nemusel, každý ho pochopil.

Karolína Plíšková je v semifinále Australian Open.

Karolína Plíšková je v semifinále Australian Open.

Jeho žena předvedla jednu z největších krádeží sportovní historie. Ve třetím rozhodujícím setu prohrávala 1:5 a 30:40. Na druhé straně kurtu stála Serena Williamsová, největší hráčka historie, majitelka třiadvaceti grandslamových titulů.

Ani její brutální síla však tentokrát nestačila. Karolína dokázala odvrátit čtyři mečboly, v těchto chvílích zahrála naprosto precizně.

Ukázala tak umění šampionů. Velcí hráči se zmobilizují právě v klíčových momentech.

Karolína Plíšková porazila Serenu Williamsovou podruhé v kariéře.

Karolína Plíšková porazila Serenu Williamsovou podruhé v kariéře.

Takový byl například Němec Boris Becker, trojnásobný vítěz Wimbledonu, jenž si pomáhal servisem. Když mu teklo do bot, zahrál eso. Nebyla to náhoda, nýbrž dovednost.

Přesně tak se předvedla Plíšková na majestátním kurtu Roda Lavera v Melbourne. „Karolína hrála neuvěřitelně proti mečbolům, prostě trefovala čáry. Šla do toho po hlavě, výtečně returnovala,“ uznala sama Serena, „ani na okamžik na ní nebylo vidět, že by cokoli vzdávala. Ani za takřka beznadějného stavu.“

Karolína Plíšková slaví výhru nad Serenou Williamsovou.

Karolína Plíšková slaví výhru nad Serenou Williamsovou.

Dalším faktorem úspěchu české hvězdy byla hra bez zkratů. K ní se postupně propracovává, zlepšuje se. V předchozím kole proti Garbiñe Muguruzaové udělala jen tři takzvané nevynucené chyby. Proti Sereně za tři sety a více než dvě hodiny pouze patnáct.

„Nedělám hloupé chyby, soustředím se na každý úder. Lépe se hýbu, jsem připravená i na kratší míče,“ prozradila, na co se zaměřila se svými trenérkami Rennae Stubbsovou a Conchitou Martínezovou.

Třetí klíčovou položkou jejího výkonu bylo sebevědomí. Plíšková udolala Serenu v jejím vlastním stylu. Do boje se pustila útočně a především vůbec nepochybovala o úspěchu. Přesně tak už Američanka roky tyranizuje většinu soupeřek.

Zápas Karolíny Plíškové se Serenou Williamsovou se hrál v Rod Laver Areně.

Zápas Karolíny Plíškové se Serenou Williamsovou se hrál v Rod Laver Areně.

„Od prvního míče jsem věřila, že můžu vyhrát. S tím jsem šla do zápasu. Myslím, že Serena z toho byla nejdřív překvapená. Hrála pasivně, já naopak útočila,“ pochvalovala si Češka.

Byla to správná taktika i přístup. Odvaha byla odměněna postupem mezi nejlepší čtyři. Mise Austrálie však ještě nekončí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:16 23. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Haha
  10
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat