Plíšková jede jako Kvitová. Dotáhnou to holky do českého finále v Austrálii?

21. ledna 2019
Jízda pokračuje. Po Petře Kvitové se mezi nejlepších osm tenistek Australian Open podobně suverénně dostala také Karolína Plíšková. Stále tak žije naděje na české finále, byť Karolínu čeká nyní zkouška nejtěžší.

Dvě obří lákadla nabízí pro český tenis druhý týden Australian Open, prvního grandslamu sezony.

Zaprvé je tu vyhlídka na české finále, zadruhé možnost, že po velkém turnaji bude mít malá země ze středu Evropy světovou jedničku.

Karolína Plíšková po postupu do čtvrtfinále Australian Open

Karolína Plíšková (ta už světu z vrcholu žebříčku vládla) i Petra Kvitová se mohou v případě triumfu v Melbourne stát první dámou planety. Plíšková k tomu potřebuje postup do finále, Kvitová teoreticky v uvozovkách pouze semifinále.

To je lákavá vyhlídka, ale…

Petra Kvitová myslí na triumf na Australian Open.

Hraje se o víc, jak už se přesvědčila právě Plíšková. Na trůnu byla v roce 2017 necelé dva měsíce, přesto říkala: „Není to meta, na kterou jsem zaměřena.“

To jsou grandslamové tituly, proto je Kvitová v Česku (i ve světě) považována za větší hráčku. V kariéře totiž dvakrát ovládla Wimbledon a jednou Turnaj mistryň. Přesně to jsou mety, na něž Plíšková myslí. V životopise totiž zatím výhru na grandslamu nemá.

A nyní v Austrálii je k jedné z nich opět blízko. Jenže také dost daleko. V osmifinále sice naprosto bravurně zdolala Španělku Garbiňe Muguruzaovou, ale nyní se jí do cesty postaví superžena Serena Williamsová.

Karolína Plíšková zvládla osmifinále Australian Open bravurně.

„Zápas od zápasu se tu zlepšuju a Sereně mám co vracet,“ upozornila Plíšková, že asi nejlepší hráčku historie zdolala zatím jen jednou, v semifinále US Open 2016. „Chci jí vrátit porážku z loňského čtvrtfinále US Open,“ vzkázala.

Plíšková se nemá čeho bát. Serena už není tak dominantní jako v minulosti, o čtvrtfinále musela tvrdě bojovat. Navíc česká star je v pohodě.

„Naučila jsem se nerozptylovat se pohledem na soupeřky, ať mají klidně zlomené nohy. Neřeším, co se děje na druhé půlce. Těšila jsem se na velké zápasy. Vládne při nich vřelejší atmosféra, cítím se jinak. Můžu jít na kurt uvolněnější a nechat tam všechno bez obav o výsledek.“

Podobně dobře naložená je také Kvitová.

Podání je na Australian Open velkou zbraní Petry Kvitové.

„Párkrát jsem se prošla po městě. Když mám volný den, nejezdíme z hotelu do areálu. Abych se odreagovala, koukám se na internetu na seriál Ordinace v růžové zahradě. Občas si v televizi pustím některý z mužských zápasů, abych se něčemu přiučila,“ popsala českým novinářům své dny v Melbourne.

V dobré víře ji drží i její hra. Především podání měla v osmifinále famózní. První servis hrála s nevídanou úspěšností 86 procent.

„To číslo pro mě překvapivé je. Na kurtu nevnímám, kolik dávám prvních nebo druhých servisů,“ uznala. Pokud podobně zahraje ve čtvrtfinále proti domácí Australance Ashleigh Bartyové, nebude co řešit.

Každopádně obě Češky jedou na vlně pozitiv. Šance na historický úspěch není utopie.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:19 úterý 21. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • 11
  • 8
  • 7
  • 6
  • 6
  • 6
Komentáře