jít naiDNES.cz

Kincl málem králem! Vémola svého soka udolal na body, pak před ním smekl

Karlos Vémola udolal Patrika Kincla na body. | foto: Facebook.com/XFN

Byl to boj až do posledního kola! Nejslavnější český MMA zápasník Karlos „Terminátor“ Vémola v O2 aréně porazil svého rivala Patrika Kincla až na body. „Tohle je konec s českými soupeři,“ vzkázala po krvavé řeži česká jednička. Kromě toho také Vémola před sokem, do kterého se týdny trefoval, po zápase smekl.

„Nemám v Čechách přemožitele, tohle je konec s českými soupeři. Sežeňte mi pořádný zahraniční bojovníky,“ vzkázal po své další výhře Vémola.

Tentokrát se ale na vítězství pořádně nadřel. Kincl mu nedal nic zadarmo. První dvě kola se snažil Vémolu unavit a ve třetím, kdy jeho sokovi ubývaly síly, chytře zaútočil. Chvíli to i vypadalo, že Kincl měl velkou šanci krále českého MMA sesadit z trůnu. Možná stačila jedna rána a bylo by po všem. Nakonec ho ale Vémola, který je znám svou brutální silou, dostal opět na zem, a v tu chvíli bylo všem prakticky jasné, že už si své vítězství zkušený fighter pohlídá. Na zemi je totiž Vémola (alespoň na české scéně) téměř nepřemožitelný.

To, že to bude naprosto jiný zápas než s Petrem „Pínem“ Ondrušem, kterého Vémola „uškrtil“ na konci prvního kola loni v prosinci, bylo zřejmé už od první chvíle.

„Terminátor“ vstoupil do zápasu opatrně. Jako by tušil, že ho čeká urputný boj, a nechtěl udělat chybu. Nešel bezhlavě hned do útoku, ale on vyčkával a dával si pozor na to, co udělá soupeř. 

Po zápase ale Vémola sdělil, že tak těžkého soupeře, jakým byl ve čtvrtek večer Patrik Kincl, rozhodně nečekal.

„Tohle jsem od něj nečekal, za to zaslouží respekt. Čest poraženým,“ řekl zkušený fighter.

A Kincl reagoval po zápase podobně – před zkušenějším Vémolou smekl a pogratuloval mu k výkonu.

„Od prvního kola jsem neviděl na pravý oko a musím říct, že Karlos tady nemá konkurenci. Parádní výkon,“ vyjádřil respekt k soupeři Kincl, který poté přiznal, že i zásluhou tohoto zápasu zjistil, že na prestižní zámořskou UFC, kam by se v budoucnu moc rád probojoval, ještě nemá. 

To Vémola v návrat do UFC, kam se v roce 2010 probojoval coby první Čech v historii, stále věří. Podle svých slov potřebuje ještě dva až tři zápasy, aby se do organizace znovu dostal.

Jaký bude jeho další soupeř? Sám „Terminátor“ stojí o česko-slovenský souboj s Attilou Véghem. 

„Je největší šampion Slovenska a fanoušci by si ten zápas zasloužili,“ nabudil všechny fanoušky bojových sportů Vémola.

Tak teď nezbývá než doufat. Zápas Vémoly s Véghem by byl totiž ještě minimálně o jeden level významnější událostí, než byl fight s Kinclem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:06 27. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  9
 • Super
  8
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat